Erekcja

Zdrowie A-Z

Erekcja to fizjologiczny proces, podczas którego penis staje się twardy i uniesiony, umożliwiając penetrację podczas stosunku płciowego. Ten proces jest wynikiem zwiększonego przepływu krwi do ciał jamistych penisa, co powoduje jego wzwód. Erekcja może być wywołana poprzez stymulację seksualną, zarówno fizyczną, jak i psychologiczną, oraz może występować zarówno podczas snu (tzw. erekcja nocna) jak i podczas stanu czuwania. W przypadku trudności z osiągnięciem lub utrzymaniem erekcji, warto skonsultować się z lekarzem, ponieważ może to być objawem różnych schorzeń, takich jak zaburzenia hormonalne, problemy z układem krążenia, czy zaburzenia psychiczne.

Najczęściej wyszukiwane schorzenia

Pytania i odpowiedzi lekarzy w temacie „erekcja”.

Najnowsze pytania pacjentów
Proszę o wskazówki, od czego zacząć poszukiwania przyczyn.
Jestem mężczyzną, mam 40 lat. Od kilku miesięcy zauważam u siebie problemy z koncentracją, rozkojarzenia, częste "zapatrzenia się" w punkt. Pojawiły się również problemy z erekcją - jest ona niepełna (80%) za każdym razem. Mam problem z zebraniem myśli... czuję się...
Paweł Skoczylas
lekarz, internista, lekarz rodzinny
Umów wizytę
Zalecana konsultacja psychiatryczna.
Uraz cewki moczowej - na jakie badania się zgłosić?
Jeżeli w wyniku uderzenia doszło do urazu cewki moczowej - jakie badanie należy wykonać, żeby wykluczyć ten uraz jako przyczynę problemów z erekcją bądź pogarszającego się stanu nerek?
Paweł Skoczylas
lekarz, internista, lekarz rodzinny
Umów wizytę
Zalecana stacjonarna konsultacja z urologiem.
Podskórne pęcherzyki na penisie.
Chciałbym zapytać o dziwne "pęcherzyki" aczkolwiek nie wiem czy jest dobre określenie. Pojawiają się na penisie od żołędzia tylko podczas wzwodu (ale nie każdego). Nie bolą, nie rosną, są twarde, ale po jakimś czasie same znikają. Wyglądają, jakby były pod skórą.
Paweł Skoczylas
lekarz, internista, lekarz rodzinny
Umów wizytę
Zalecana stacjonarna wizyta urologiczna.
Problemy z erekcją, co robić?
Dzień dobry, Problem dotyczy erekcji i jest nietypowy. Obecnie mam 30 lat, w swoim życiu cały czas miałem silną potencję. W wieku 25 lat miałem operowaną małą przetokę odbytu nieinwazyjnym laserem filac. Po zabiegu wszystko było w jak najlepszym porządku przez kilka miesięcy, musiałem jednak...
Paweł Skoczylas
lekarz, internista, lekarz rodzinny
Umów wizytę
Zalecana stacjonarna wizyta urologiczna.
Leki przeciwdepresyjne i przeciwlękowe, a zaburzenia erekcji
Mam 18 lat, od jakiegoś czasu biorę leki przeciwdepresyjne i przeciwlękowe. Zauważyłem, że pojawiły się u mnie problemy seksualne. Posiadam trudności z utrzymaniem podniecenia i erekcji oraz duże problemy z osiągnięciem orgazmu. Leki antydepresyjne biorę od przeszło 2 lat. Mam pytanie, jak...
Katarzyna Lorentz-Nejno
lekarz rehabilitacji medycznej, internista, lekarz rodzinny
Umów wizytę
Proszę umówić się na konsultacje do seksuologa.
Dariusz Jasonek
lekarz
Umów wizytę
Dysfunkcje seksualne niestety mogą być jednym z działań niepożądanych terapii niektórymi lekami przeciwdepresyjnymi. Sugeruję kontakt ze swoim lekarzem prowadzącym.
Czy mogę skorzystać z leków wzmacniających erekcję?
Dzień dobry, chciałbym uzyskać odpowiedź na nurtujące mnie pytanie. Czy mogę skorzystać z jakiś leków wzmacniających erekcję? Dość rzadko mogę współżyć z żoną, a jeśli już mi się uda, to stosunek trwa bardzo krótko. Mam 56 lat, jestem po 2 angioplastykach (trzy stenty bez...
Paweł Skoczylas
lekarz, internista, lekarz rodzinny
Umów wizytę
Nie ma interakcji pomiędzy przyjmowanymi przez Pana lekami a dostępnymi na receptę preparatami poprawiającymi erekcję. Jednak w celu ich bezpiecznego stosowania proszę skonsultować się z kardiologiem.
Marcin Myszura
lekarz
Umów wizytę
Tak oczywiście, należy zacząć od małych dawek, w przypadku pojawienia się niepokojących objawów oczywiście leki odstawić.
Piotr Szuba
lekarz w trakcie specjalizacji, pediatra, lekarz rodzinny
Umów wizytę
Przed stosowaniem takich leków warto skontaktować się z okulista, gdyż u 5% pacjentów powodują problemy natury okulistycznej.
Pokaż więcej pytań więcej
e-Recepta Przeziębienie Znajdź lekarza L4 L4