Energetyki

Zdrowie A-Z

Energetyki to odniesienie do napojów energetycznych, które zawierają składniki stymulujące, takie jak kofeina, tauryna, guarana i witaminy z grupy B. Ich celem jest zwiększenie energii i wytrzymałości fizycznej oraz poprawa koncentracji i czujności. Pomimo krótkotrwałych korzyści, nadmierne spożycie napojów energetycznych może prowadzić do niepożądanych skutków zdrowotnych, takich jak zaburzenia snu, zaburzenia rytmu serca, niepokój, drżenie oraz zwiększone ryzyko dla układu sercowo-naczyniowego. Dlatego też zaleca się umiarkowane spożywanie tych napojów i świadomość potencjalnych skutków ubocznych.

Pytania i odpowiedzi lekarzy w temacie „energetyki”.

Najnowsze pytania pacjentów
Czy mogę mieć nudności po wypiciu napojów energetyzujących?
Od 2 dni mam nudności i odruchy wymiotne po każdym pokarmie. Pamiętam, że miałem tak wcześniej, ale tylko z samego rana po przebudzeniu. Czy może być to spowodowane piciem dużej ilości energetyków?
Łukasz Blukacz
ginekolog - położnik
Umów wizytę
Przyczyn nudności i wymiotów może być wiele, ale nadmierne spożycie napojów energetycznych (zawierających duże ilości kofeiny, cukru i innych substancji) nawet jeśli nie jest bezpośrednią przyczyną dolegliwości, z pewnością nie jest korzystne ani zdrowe.
Paweł Skoczylas
lekarz, internista, lekarz rodzinny
Umów wizytę
Jeśli po odstawieniu energetyków objawy nie ustąpią - zalecana stacjonarna wizyta lekarska.
Pokaż więcej pytań więcej
e-Recepta Przeziębienie Znajdź lekarza L4 L4