Arytmia – skuteczne leczenie

Przyczyny, objawy, leczenie online. Porada specjalisty, w przypadkach arytmii, nawet w 15 minut!

Skuteczne diagnozowanie i leczenie arytmii

skorzystaj z pomocy lekarza online

Odczuwasz częste zawroty głowy i zdarzają ci się omdlenia? Złemu samopoczuciu towarzyszy ból w klatce piersiowej oraz duszności? Być może masz zaburzenie rytmu serca zwane arytmią, która nieleczona, może być bardzo niebezpieczna dla zdrowia.

 

Jej przyczyny są różne, przy czym bardzo często odpowiadają za nią choroby sercowo-naczyniowe, w tym miażdżyca oraz choroba niedokrwienna serca. Jeśli więc już są one zdiagnozowane, niezbędna jest stała kontrola kardiologa, którą można uzyskać również online.

Leczenie arytmii opiera się przede wszystkim na znalezieniu jej przyczyn i zwalczeniu podstawowej choroby. By to zrobić, najczęściej wdrażana jest farmakoterapia, w tym preparaty przeciwarytmiczne.

Jak leczyć arytmię?

Skonsultuj problem z lekarzem online:

  • Wybierz dowolnego ze specjalistów oferujących swoje usługi powyżej.
  • Umów konsultację wybierając dogodny termin i wypełniając formularz.
  • Po opłaceniu wizyty otrzymasz link, który przekieruje Cię do eWizyty.
  • Możesz konsultować się korzystając z czatu, wideorozmowy lub połączenia głosowego.
  • Po konsultacji możesz otrzymać eReceptę (mailem lub SMS-em) lub eZwolnienie.
  • eReceptę zrealizujesz w dowolnej aptece, podając swój PESEL i 4‑cyfrowy kod recepty.

Najczęściej zadawane pytania

Znajdź odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania.

Jakie są objawy arytmii serca?

Głównym objawem jest przede wszystkim nierównomierna praca serca oraz dodatkowe symptomy, takie jak bóle w klatce piersiowej. Chorzy na arytmię mogą doświadczać także duszności i wybudzać się ze snu, w związku z nagłym uczuciem przeskakiwania tego organu.

Jakie są przyczyny arytmii serca?

Poza chorobami układu krwionośnego, dolegliwość ta może wynikać również z przedawkowania leków czy takich chorób jak toczeń.

Czy arytmia serca jest groźna?

Tak, arytmia jest groźna, może bowiem doprowadzić również do zatrzymania akcji serca. Dodatkowo często kryją się na nią poważne choroby, dlatego tak ważna jest diagnostyka oraz leczenie.

Jak leczy się arytmię?

Leczenie arytmii zależy od jej rodzaju i nasilenia objawów i może być ono zarówno farmakologiczne, jak i zabiegowe. Jednym ze skuteczniejszych zabiegów jest w tym przypadku ablacja.

Czym jest ablacja?

Ablacja to metoda stosowana do leczenia arytmii. Polega ona na celowym uszkodzeniu miejsca w sercu, które odpowiada za arytmię. Skuteczność ablacji sięga od 90 do nawet 100 proc.

Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Umów wizytę