Cukrzyca – leczenie i profilaktyka

Wygodna i przystępna porada lekarza, nawet w 15 minut, bez wychodzenia z domu!

Porady dla cukrzyków online

konsultacje medyczne przez Internet w leczeniu cukrzycy

Męczysz się bez większego powodu? Często oddajesz mocz, a także odczuwasz zwiększone pragnienie? A może masz dużą chęć na słodycze? Jeśli doświadczasz takich objawów, możesz chorować na cukrzycę typu 2, która jest poważną chorobą metaboliczną dotykającą coraz więcej Polaków.

 

Zdiagnozowana cukrzyca – niezależnie od typu – wymaga przede wszystkim stałej kontroli u diabetologa, gdyż nieleczona wiąże się z licznymi powikłaniami, w tym m.in. uszkodzeniami organów wewnętrznych.

Co istotne cukrzycy typu 2 można też zapobiegać dzięki zdrowemu trybowi życia, jeśli więc masz nadwagę lub otyłość, skonsultuj się z lekarzem lub dietetykiem i wprowadź niezbędne zmiany w codziennej aktywności.

 

Dzięki poradzie lekarza online dowiesz się też, jak zmniejszyć ryzyko zachorowania, także wtedy, gdy w Twojej rodzinie pojawiała się cukrzyca.

Jak leczyć cukrzycę?

Wystarczy kilka kroków, by umówić konsultację online:

  • Wybierz lekarza z listy powyżej.
  • Kliknij w dogodny termin e-Wizyty.
  • Wypełnij formularz rejestracyjny.
  • Zapłać online i kliknij w link otrzymany mailem, aby rozpocząć.


Poradę możesz otrzymać poprzez czat, wideo lub połączenie głosowe.
Lekarz w trakcie konsultacji online może wystawić eReceptę i eZwolnienie.

Najczęściej zadawane pytania

Znajdź odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania.

Czy cukrzycę można wyleczyć?

Niestety cukrzyca jest chorobą przewlekłą i nie można jej wyleczyć. W przypadku cukrzycy typu 2 można jej jednak zapobiegać dzięki odpowiednim zmianom w trybie życia.

Komu grozi cukrzyca typu 2?

Cukrzyca typu 2 grozi przede wszystkim osobom z nadwagą oraz otyłością, a także chorującym na nadciśnienie tętnicze i prowadzącym nieaktywny tryb życia. Ryzyko wzrasta też po ukończeniu 45. roku życia.

Czy można zapobiec cukrzycy typu 1?

W przeciwieństwie do cukrzycy typu 2, cukrzycy typu 1 nie można zapobiegać. Jest to bowiem choroba autoimmunologiczna i do dziś nie poznano czynników, które ją wywołują.

Jaką dietę stosować przy cukrzycy?

Aby kontrolować chorobę, przy cukrzycy niezbędna jest odpowiednia dieta. Ważne jest przede wszystkim dbanie o wielkość porcji oraz godziny jedzenia, a także unikanie słodyczy, tłustych potraw oraz produktów na bazie białej mąki. Cukrzycy powinni korzystać też z pomocy dietetyka, by ułożyć dobrze zbilansowany jadłospis.

Czy cukrzyca ciążowa jest groźna?

Cukrzyca ciążowa może być groźna, dlatego tak ważna jest stała kontrola lekarska u diabetologa oraz ginekologa.

 

 

Pytania zadane przez pacjentów

Nasi lekarze odpowiedzieli już na wiele pytań pacjentów.

Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Umów wizytę