Czy mogę mieć nudności po wypiciu napojów energetyzujących?

Od 2 dni mam nudności i odruchy wymiotne po każdym pokarmie. Pamiętam, że miałem tak wcześniej, ale tylko z samego rana po przebudzeniu. Mam 16 lat, czy może być to spowodowane piciem dużej ilości energetyków?

Przyczyn nudności i wymiotów może być wiele, ale nadmierne spożycie napojów energetycznych (zawierających duże ilości kofeiny, cukru i innych substancji) nawet jeśli nie jest bezpośrednią przyczyną dolegliwości, z pewnością nie jest korzystne ani zdrowe.
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
1250
Pytań zadanych
przez pacjentów
4278
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

61
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi