1. Artykuły
  2. Mityczny “ból pod łopatką”. Co to za dolegliwość?

Mityczny “ból pod łopatką”. Co to za dolegliwość?

Dokuczliwy, zlokalizowany w górnej części pleców ból - któż z nas nie zna tej dolegliwości? Jaka jest przyczyna mitycznego “bólu pod łopatką”? Jak jej zapobiegać? Czy piłeczka tenisowa rzeczywiście może pomóc? Na te pytania odpowiadają fizjoterapeuci - mgr Paulina Sowa i dr Kamil Klupiński.

Mityczny “ból pod łopatką”. Co to za dolegliwość? Mityczny “ból pod łopatką”. Co to za dolegliwość?
Spis treści
Ból pod łopatką. Przyczyny Bóle pleców - jak zapobiegać? Ból pod łopatką. Kiedy udać się do fizjoterapeuty? Bóle pleców mogą sygnalizować poważne schorzenia

Ból pod łopatką. Przyczyny


Ból w górnej części pleców, w okolicy łopatek, jest jedną z najczęstszych i najbardziej dokuczliwych dolegliwości. Niejednokrotnie pacjenci zgłaszają się do lekarza po wielu miesiącach, a nawet latach odczuwania sporego dyskomfortu w obrębie pleców.

Już w gabinecie fizjoterapeutycznym zwracają oni uwagę, że najczęściej ta dolegliwość ma charakter przewlekły. I co ciekawe, częściej występuje pod lewą niż prawą łopatką. Gdzie należy szukać przyczyny tego schorzenia?
 

- Do najczęstszych przyczyn występowania bólu pod łopatką zalicza się zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa lub barku, osłabienie i przeciążenie mięśni grzbietu, wykonywanie jednolitych, monotonnych ruchów kończynami górnymi bez możliwości zmiany pozycji - wyjaśnia dr. n. med. w specjalności fizjoterapia Kamil Klupiński.


Podobne spostrzeżenia ma również fizjoterapeutka Paulina Sowa, która zwraca uwagę na doświadczenia pacjentów, którzy pojawiają się w jej gabinecie:

 

Ja w swojej praktyce gabinetowej najczęściej spotykam się z osobami, które narzekają na ból okolic łopatki z powodu urazów, przeciążeń kompleksu barkowego, piersiowego odcinka kręgosłupa lub w przebiegu obecnej dyskopatii szyjnej zwłaszcza zaś w obrębie segmentu C4 - tu przyczyny są różne: niewłaściwa postawa ciała na co dzień, zbyt mało ruchu w obrębie szyi, stan zapalny okolicznych tkanek.

 

To oznacza, że na tego rodzaju bóle pleców narażone są przede wszystkim osoby stale siedzące za biurkiem lub pracujące w innej, monotonnej pozycji. Ale nie tylko. Ta przypadłość bólowa może dotknąć wszystkich, również sportowców i osoby regularnie ćwiczące na siłowni.

 

Takie symptomy zgłaszają zarówno osoby prowadzące aktywny tryb życia, sportowcy, klienci siłowni, osoby pracujące fizycznie, jak i te, które na co dzień więcej siedzą: pracownicy biur, studenci, kierowcy - tłumaczy Paulina Sowa.

 

arrow Czy szczoteczka soniczna dla dziecka to dobry wybór?
arrow Najlepsze szczoteczki elektryczne dla dzieci – którą wybrać?
arrow Najczęściej występujące choroby zakaźne wieku dziecięcego
arrow Produkty odpowiednie dla cukrzyka. Co powinien jeść diabetyk?
arrow Suplement ułatwiający odchudzanie
arrow Najciekawsze kawowe zwyczaje na świecie - odkryj, jak pije się kawę w różnych krajach!

Bóle pleców - jak zapobiegać?


I szerzej tłumaczy również mechanizm powstawania uszkodzeń:
 

Takie dolegliwości mogą się pojawić np. w przypadku, gdy niewłaściwie korzystamy z narządu ruchu - wg kategorii „zużycia” w koncepcji Maitland z ang. NOMAD do uszkodzeń dochodzi w przypadku, gdy nie używamy wskazanego narządu ruchu, korzystamy z niego niewłaściwie w sytuacji podejmowania nowej aktywności, jego przeciążenia, użycia narządu ruchu w sposób nieodpowiedni, bądź narażenia go na nadmierny wysiłek, do którego nie jest przyzwyczajony, dotyczy to pacjentów, którzy na przykład tydzień roboczy spędzają w pracy siedzącej, a w weekend decydują się na 50 km wysokogórski rajd rowerowy. Każde z tych nieprawidłowych zachowań może prowadzić do powstania stanu zapalnego tkanek w danej okolicy, który daje symptomy bólu, nadmiernego napięcia, „zblokowania”.


Co zatem robić, aby zapobiec występowaniu bólu pod łopatką?

 

Najbezpieczniejszą opcją jest zwrócić się po pomoc do fizjoterapeuty, który po wywiadzie i badaniu pozna problem i będzie mógł indywidualnie dopasować odpowiedni trening, by złagodzić dolegliwości oraz zapobiec ich pojawianiu się w przyszłości - mówi fizjoterapeutka.

 

Jeśli jednak nie mamy możliwości umówienia się na wizytę lub czas oczekiwania na nią jest zbyt długi nasza ekspertka Paulina Sowa proponuje:

 

Na początek zalecam rozluźnianie - rozgrzewanie np. termoforem lub okładem żelowym, poprawia ono ukrwienie danego obszaru tak, by tkanki zostały lepiej i szybciej zaopatrzone w potrzebne składniki odżywcze oraz by krew szybciej odprowadzała czynniki zapalne z bolesnej okolicy. Ponadto warto zrezygnować lub ograniczyć czynności potencjalnie pogarszających stan, mobilizować okolicę łopatek poprzez ćwiczenia z drążkiem, które należy wykonywać w spokojnym tempie, nie przekraczając bolesnego zakresu ruchu. Z kolei automasaż wałkiem (rollerem) lub piłeczką (lacrosse, czy tenisową) jest działaniem objawowym, po którym zazwyczaj uzyskujemy jedynie chwilową poprawę. Dobrze wykonany może rozluźnić dany obszar, jednak polecam jego wykonanie pacjentom, którzy zrobią to prawidłowo. Niestety niewłaściwy dobór siły nacisku i pozycji wyjściowej to ryzyko pogorszenia symptomów - tłumaczy.

 

Ból pod łopatką. Kiedy udać się do fizjoterapeuty?

 

Kiedy zatem należy udać się do fizjoterapeuty. Już po pierwszym epizodzie bólu, czy raczej należy zaczekać?

 

Jeśli dolegliwość wystąpiła pierwszy raz - najlepiej jak najprędzej. Im szybciej specjalista znajdzie przyczynę dolegliwości, tym łatwiejszy i mniej bolesny będzie powrót do sprawności, z reguły potrwa również krócej, a my nie stracimy czasu na eksperymentowanie - wyjaśnia Paulina Sowa.


 I czyni ciekawe spostrzeżenie:

 

Jeśli zmagamy się z bólem od jakiegoś czasu, ale jego charakter jest jak sinusoida, to znaczy czujemy się raz lepiej, raz gorzej, warto wybrać się na wizytę w tym „gorszym” momencie - łatwiej będzie znaleźć powód dolegliwości.

 

Bóle pleców mogą sygnalizować poważne schorzenia


Warto pamiętać, że ból pod łopatką może być sygnałem innych poważnych chorób narządów wewnętrznych. Tym bardziej zatem warto udać się do specjalisty i zdiagnozować jego przyczyny.

 

Ból pleców w okolicach łopatki może być spowodowany również chorobami kardiologicznymi (np. chorobami mięśnia sercowego), chorobami układu oddechowego, chorobami zakaźnymi oraz nowotworowymi – wylicza dr Kamil Klupiński.


Jeśli zaś potwierdzi się, że przyczyną dyskomfortu i bólu jest narząd ruchu, pacjenci muszą być przygotowani na długotrwałą i systematyczną rehabilitację w gabinecie fizjoterapeuty i pracę z ciałem w domu. Ważnym czynnikiem ułatwiającym dojście do pełnej sprawności jest eliminacja stresu oraz wdrożenie zmian w czynnościach dnia codziennego. Dla zdrowia nawykiem powinny się stać częste zmiany pozycji ciała i ćwiczenia ruchowe, szczególnie te umiarkowane i rozciągające.

 

Kamil Klupiński fizjoterapeuta, fizjoterapeuta sportowy 5.00 / 2 opinie artykuły 4 artykuły więcej informacji Umów wizytę więcej informacji

Jestem fizjoterapeutą z 15-letnim doświadczeniem w pracy z Pacjentami.

Specjalizuję się w szeroko pojętej fizjoterapii ortopedycznej. W jej skład wchodzi rehabilitacja po operacjach (rekonstrukcji ACL, endoprotezoplastyki stawu biodrowego i kolanowego, artroskopii), złamaniach, skręceniach, zwichnięciach. Prowadzę nowoczesną rehabilitację w przebiegu choroby zwyrodnieniowej stawów. Ponadto posiadam duże doświadczenie w rehabilitacji po podaniu komórek macierzystych CD 34+. Udzielam porad w zakresie fizjoterapii sportowej zwłaszcza narządu ruchu.

Zajmuję się m.in.:
* fizjoterapią po urazach i zabiegach operacyjnych,
* fizjoterapią po przeciążeniach i uszkodzeniach tkanek miękkich,
* fizjoterapią po podaniu komórek macierzystych,
* kinesiotapingiem.

Interesuję się diagnostyką funkcjonowania narządu ruchu.

W 2017 roku otrzymałem tytuł naukowy doktora nauk medycznych w specjalności fizjoterapia. Nieustanie poszerzam swoją wiedzę i doskonalę umiejętności. Uczestniczę w licznych seminariach, konferencjach i sympozjach naukowych oraz szkoleniach z dziedziny fizjoterapii i ortopedii.

artykuły 5 artykułów więcej informacji Umów wizytę więcej informacji

Jestem absolwentką studiów magisterskich na AWF w Krakowie.

Czynnie rozwijam swój warsztat pracy:
- począwszy od szkoleń w zakresie terapii manualnej (ukończyłam kurs koncepcji Maitland na poziomie 2a),
- przez fizjoterapię uroginekologiczną (liczne szkolenia i warsztaty rehabilitacji i treningu kobiet w ciąży, po porodzie oraz z problemami uroginekologicznymi)
- po medycynę ortopedyczną (wg dr Jamesa Cyriaxa)
- oraz inne metody (masaż tkanek głębokich, terapię uwalniania punktów spustowych, kinesiotaping...).

Najczęściej współpracuję z osobami po urazach lub przeciążeniach aparatu ruchu, z bólem kręgosłupa lub stawów obwodowych, pacjentkami w ciąży, po porodzie oraz z problemami uroginekologicznymi (nietrzymanie moczu/stolca, obniżeniem narządów, rozejściem mięśnia prostego brzucha, szeroko pojętym bólem okolic miednicy).

Celem moich terapii jest poprawa jakości życia pacjenta poprzez zmniejszenie dolegliwości bólowych, wzmocnienie siły i wydolności organizmu oraz wprowadzenie zdrowych nawyków do codzienności, a do osiągnięcia pożądanych efektów korzystam z technik mobilizacji i manipulacji kręgosłupa i stawów obwodowych, masażu, treningu medycznego i funkcjonalnego, terapii powięziowej i wisceralnej, fizykoterapii oraz szeroko pojętej edukacji zdrowotnej. 

Szybka konsultacja:
Tabletka "dzień po" e-Recepta L4 Online
Najnowsze pytania pacjentów
Jakie kroki podjąć, jeżeli pojawia się nawracający ból pleców?
Od dłuższego czasu mam problem z bólami pleców, który strasznie się nasila od środka pleców, aż do kości ogonowej i promieniuje najbardziej przy wstawianiu z łóżka, a w pozycji stojącej mija. Co mogę zrobić w tej sprawie?
Sylwia Dżaman
lekarz
Umów wizytę
Wskazana wizyta u lekarza w celu uzupełnienia wywiadu, przeprowadzenia badania fizykalnego, zlecenia badań diagnostycznych w przypadku wskazań i wdrożenia leczenia.
Piotr Matysik
lekarz rodzinny, lekarz chorób wewnętrznych
Umów wizytę
Wskazana wizyta w PLR.
Dawid Luwański
Umów wizytę
należy wykonać diagnostykę np. rezonans magnetyczny kręgosłupa oraz zgłosić się do lekarza ortopedy i neurologa
Paweł Skoczylas
lekarz, internista, lekarz rodzinny
Umów wizytę
Zalecana stacjonarna konsultacja lekarska.
Adam Mallach
lekarz, ginekolog - położnik, internista
Umów wizytę
należy wykonać diagnostykę np. rezonans magnetyczny kręgosłupa oraz zgłosić się do lekarza ortopedy i neurologa
Zbigniew Walter
internista
Umów wizytę
zalecana jest stacjonarna wizyta lekarska z badaniem przedmiotowym.
Złamanie kręgu odcinka lędźwiowego i złamanie wyrostków poprzecznych
Dzień dobry Jestem 2 tygodnie po upadku z drabiny Stwierdzono u mnie złamanie kręgu odcinka lędźwiowego kręgosłupa i złamanie wyrostków poprzecznych l2 i l3. Nadal strasznie odczuwam ból. Jak mam funkcjonować? czy można chodzić? Mam założony gorset.  Ile to potrwa? 
Jakub Woźniak
lekarz rodzinny
Umów wizytę
Więcej można powiedzieć oglądając zmiany w badaniu obrazowym kręgosłupa. Niektórzy pacjenci odczuwają dolegliwości nawet kilka tygodni/miesięcy po urazie. W razie dodatkowych pytań zapraszam na konsultacje - lekarz specjalista medycyny rodzinnej Jakub Woźniak.
Sylwester Król
ginekolog - położnik
Umów wizytę
Proszę zgłosić się na kontrolę do lekarza rodzinnego. Zażyć leki przeciwbólowe.
Sylwia Dżaman
lekarz
Umów wizytę
Proszę skontaktować się z lekarzem rodzinnym, który ewentualnie zmodyfikuje Pana leczenie przeciwbólowe, uwzględniając stopień natężenia Pana dolegliwości. Wszystkie zalecenia dotyczące funkcjonowania po wypadku (w tym dotyczące aktywności) powinny być omówione przez lekarza, który Pana badał i miał wgląd w Pana wyniki badań obrazowych; w razie Wątpliwości proszę omówić je na wizycie kontrolnej u ortopedy/neurologa. Jest też możliwość wystawienia przez lekarza rodzinnego skierowania do Poradni Leczenia Bólu.
Co zrobić, żeby nie bolały mnie nogi i dół pleców podczas spacerów?
 Mam 24 lata i przez depresję mam mało ruchu, mam też nadwagę.
Paweł Skoczylas
lekarz, internista, lekarz rodzinny
Umów wizytę
Zalecana stacjonarna wizyta lekarska.
Sylwester Król
ginekolog - położnik
Umów wizytę
Wskazana wizyta lekarska stacjonarnie.
Czym może być spowodowany tak silny ból?
Od dłuższego czasu mam chwilowym, ale silny ból barku, trwa on naprawdę krótko 3 min max, raz boli jeden, raz drugi bark, do tego doszedł od nie dawna, ból pulsacyjny obu nóg w okolicach łydek. Zarówno bark, jak i nogi bolą, jak leżę wieczorem lub w nocy. Mam 19...
Paweł Skoczylas
lekarz, internista, lekarz rodzinny
Umów wizytę
Zalecana stacjonarna wizyta u ortopedy.
Czy jeśli mężczyzna bierze leki na ból pleców, to może w tym czasie starać się o dziecko?
 Na ulotkach jest tylko informacja dotycząca kobiet w ciąży i karmiących, nigdzie nie ma informacji, czy takie leki przenikają do spermy i czy to może mieć negatywny wpływ na poczęcie dziecka. Dodam, że to nie jest długotrwałe przyjmowanie leków - bierze dopiero drugi dzień, ale...
Paweł Skoczylas
lekarz, internista, lekarz rodzinny
Umów wizytę
Zalecana konsultacja z ginekologiem prowadzącym.
Sylwester Król
ginekolog - położnik
Umów wizytę
nalezy się zglosic do poradni ginekologicznej.
Witam, dostałam antybiotyk Augmentin na ból zęba d
Witam, dostałam antybiotyk na ból zęba do leczenia kanałowego, już po pierwszym przyjęciu antybiotyku mam napadowe bóle z lewej strony pleców promieniujące do przodu pod lewą piersią. Mam te bóle bez znaczenia czy leżę, siedzę czy chodzę. Czy może to być skutek uboczny...
Marlena Kałużna
lekarz, lekarz rodzinny
Umów wizytę
Wskazana wizyta stacjonarna u lekarza, być może występuje uczulenie na ten antybiotyk
Sylwester Król
ginekolog - położnik
Umów wizytę
należy iść do lekarza rodzinnego na badanie i konsultację
Z czego mogą wynikać moje problemy zdrowotne?
Mam 21 lat. Mam krwawienia między miesiączkami — pierwszy raz zaczęło się w tamtym miesiącu kiedy to tydzień po okresie miałam obfite brązowe upławy z krwią, trwały około 4 dni poszłam do ginekologa, który zbadał mnie wykonał usg i powiedział ze nic nie widać ze to może pęknięcie...
Paweł Skoczylas
lekarz, internista, lekarz rodzinny
Umów wizytę
Zalecana stacjonarna wizyta lekarska.
Co może być skutkiem tak nagłego rozregulowania cyklu?
Od razu zaznaczę na początku, że oczekuję na wizytę u ginekologa, ale może ktoś mógłby mnie, chociaż nakierować do tego czasu. Mam 24 lata, ostatnią typową miesiączkę miałam w lipcu. W sierpniu dostałam zapalenia cewki moczowej (mama mi powiedziała, że to objaw zajścia w ciążę). Tydzień po...
Paweł Skoczylas
lekarz, internista, lekarz rodzinny
Umów wizytę
Zalecana stacjonarna wizyta u ginekologa.
Gdzie najpierw udać się w takiej sytuacji?
Od kilku tygodniu zmagam się z bólem pod lewą łopatką, od paru dni ból promieniuje wzdłuż lewej piersi. Wykonać prześwietlenie czy może udać się do konkretnego lekarza specjalisty?
Paweł Skoczylas
lekarz, internista, lekarz rodzinny
Umów wizytę
Aby wykonać prześwietlenie niezbędne jest skierowanie od lekarza.
Uporczywy ból pod łopatką - czym może być spowodowany?
Co może powodować uporczywy, nieprzemijający ból lewej strony pleców pod łopatką?
Paweł Skoczylas
lekarz, internista, lekarz rodzinny
Umów wizytę
Zalecana stacjonarna wizyta lekarska.
SLAP shoulder - co to jest i jaki specjalista może się tym zająć?
Ból łokcia, gdy jest zgięty do tego stopnia, że muszę go prostować. Jak to leczyć? Ból barku, gdy na nim leżę, trzymam ręce nad głową (np. podczas mycia włosów), trzymam niewielki ciężar i gdy się na nim opieram. Z badań wynika, że mam SLAP shoulder 1 stopnia. Co to...
Jakub Woźniak
lekarz rodzinny
Umów wizytę
Wskazana jest wykonanie USG stawu i więzadeł - zapraszam na konsultacje online z posiadaną dokumentacją - wytłumaczę dokładnie wytyczne postępowania - specjalista medycyny rodzinnej lekarz Jakub Woźniak
Marlena Kałużna
lekarz, lekarz rodzinny
Umów wizytę
Wskazane wykonanie badań diagnostycznych, np.usg oraz konsultacja u ortopedy, rehabilitacja.
Sylwester Król
ginekolog - położnik
Umów wizytę
wskazana wizyta u lekarza , możliwe zlecenie rehabilitacji.
Dawid Luwański
Umów wizytę
Wskazane wykonanie badań diagnostycznych, np.usg oraz konsultacja u ortopedy, rehabilitacja.
Czy miesiączka może powodować ból odbytu?
Jestem w trakcie czwartego dnia miesiączki i wczoraj pojawił się u mnie ból odbytu. Ból pojawił sie nagle i trwał może godzinę, przez ten czas tracąc na nasileniu, po wypróżnieniu również był trochę mniejszy. Dziś ból powrócił drugi raz, ale tym razem...
Jakub Woźniak
lekarz rodzinny
Umów wizytę
Opisane objawy mogą mieć związek z krwawieniem miesięcznym - zapraszam na konsultacje online w razie potrzeby wytłumaczę dokładnie wytyczne postępowania i poszerzymy wywiad - specjalista medycyny rodzinnej lekarz Jakub Woźniak
Paweł Skoczylas
lekarz, internista, lekarz rodzinny
Umów wizytę
Jeśli dolegliwości będą się utrzymywały zalecana stacjonarna wizyta lekarska.
Dawid Luwański
Umów wizytę
Jeśli dolegliwości będą się utrzymywały zalecana stacjonarna wizyta lekarska.
Ból barku - do jakiego lekarza udać się na wizytę?
Od 3 tygodni boli mnie bark. Ból nasila się w nocy i po przebudzeniu bark jest sztywny. W ciągu dnia gdy rozruszam bark nie odczuwam mocno bólu, ale czuję go przy podnoszeniu ręki gdy jest na wysokości klatki piersiowej (wtedy czuję mocny ból i blokadę dalszego...
Paweł Skoczylas
lekarz, internista, lekarz rodzinny
Umów wizytę
Jaki wiek? Jaka płeć? Zalecana wizyta u lekarza POZ, który wystawi odpowiednie skierowania.
Jakub Woźniak
lekarz rodzinny
Umów wizytę
Wskazana jest dalsza diagnostyka - zapraszam na konsultacje online w razie potrzeby wytłumaczę dokładnie wytyczne postępowania - specjalista medycyny rodzinnej lekarz Jakub Woźniak
Czy zespół jelita drażliwego może powodować ból w okolicach podbrzusza?
Od około trzech miesięcy odczuwam dyskomfort w okolicy podbrzusza (na całej szerokości pasa), bolą mnie plecy, czuję lekkie kłucie i kolkę z lewej strony oraz dyskomfort w okolicach odbytu. Rozpoznano u mnie zespołu jelita drażliwego, RTG w porządku, USG jamy brzusznej (lekko zatłuszczona wątroba...
Paweł Skoczylas
lekarz, internista, lekarz rodzinny
Umów wizytę
Zalecana stacjonarna wizyta lekarska.
Czy bóle pleców, pośladków i nóg mogą być spowodowane przepukliną?
Jestem 7 miesięcy po porodzie (cc), a od 5 miesięcy występują u mnie bóle pleców, pośladków i nóg. W tylnej części lewej nogi odczuwam ból (tak jakby prąd), najbardziej w pod kolanem, na łydce i tylnej części uda. Nie jest on stał, pojawia się na chwile w...
Paweł Skoczylas
lekarz, internista, lekarz rodzinny
Umów wizytę
Wskazana hospitalizacja celem przeprowadzenie poszerzonej diagnostyki.
Ból promieniujący na plecy po posiłku - jakie badania wykonać?
Mam 31 lat, budowa ciała krępa. Od około 5 dni mam ból promieniujący do pleców który potrafi się utrzymywać do kilkunastu godzin. Ból pojawia się chwilę po zjedzeniu pokarmu. W niedalekiej przeszłości miałem problemy z powiększoną wątrobą. Jakie badania powinnem...
Paweł Skoczylas
lekarz, internista, lekarz rodzinny
Umów wizytę
Zalecana stacjonarna wizyta lekarska.
Ból kręgosłupa lędźwiowego - do jakiego specjalisty udać się na wizytę?
Od około roku mam problem z kręgosłupem, konkretnie z odcinkiem lędźwiowym. Wcześniej przy dłuższym zgięciu i po wyprostowaniu odczuwałem czasami ból w odcinku lędźwiowym. Od września zeszłego roku boli mnie już prawie cały czas, najbardziej jak się schylam o podnoszeniu ciężkich...
Ewa Senderacki
Umów wizytę
Opis Pana dolegliwości może wskazywać na zmiany typu Modic. Zmiany typu Modic to obrzęk szpiku o podłożu bakteryjny, reumatoidalnym lub mechanicznym. Do dokładnej diagnozy potrzebujemy rezonans nie starszy niż 12 miesięcy oraz wywiad z pacjentem podczas rozmowy kwalifikacyjnej do wskazania leczenia. darmową wizytę można umówić na klinikamodic.pl/rejestracja
Pokaż więcej pytań więcej
CHCESZ ZADAĆ PYTANIE?
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację

Serwis HaloDoctor ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej. W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem. Jeśli jesteś chory, potrzebujesz konsultacji lekarskiej, e‑Recepty lub zwolnienia lekarskiego umów wizytę teraz. Nasi lekarze są do Twojej dyspozycji 24 godziny na dobę!

Lekarz online czeka na Ciebie
Umów wizytę
e-Recepta e‑Recepta L4 L4 Tabletka po Przeziębienie