Złamanie kręgu odcinka lędźwiowego i złamanie wyrostków poprzecznych

Dzień dobry Jestem 2 tygodnie po upadku z drabiny Stwierdzono u mnie złamanie kręgu odcinka lędźwiowego kręgosłupa i złamanie wyrostków poprzecznych l2 i l3. Nadal strasznie odczuwam ból. Jak mam funkcjonować? czy można chodzić? Mam założony gorset.  Ile to potrwa? 

Więcej można powiedzieć oglądając zmiany w badaniu obrazowym kręgosłupa. Niektórzy pacjenci odczuwają dolegliwości nawet kilka tygodni/miesięcy po urazie. W razie dodatkowych pytań zapraszam na konsultacje - lekarz specjalista medycyny rodzinnej Jakub Woźniak.
Proszę zgłosić się na kontrolę do lekarza rodzinnego. Zażyć leki przeciwbólowe.
Proszę skontaktować się z lekarzem rodzinnym, który ewentualnie zmodyfikuje Pana leczenie przeciwbólowe, uwzględniając stopień natężenia Pana dolegliwości. Wszystkie zalecenia dotyczące funkcjonowania po wypadku (w tym dotyczące aktywności) powinny być omówione przez lekarza, który Pana badał i miał wgląd w Pana wyniki badań obrazowych; w razie Wątpliwości proszę omówić je na wizycie kontrolnej u ortopedy/neurologa. Jest też możliwość wystawienia przez lekarza rodzinnego skierowania do Poradni Leczenia Bólu.
Znajdź specjalistę w twojej okolicy
Ból pleców w Bielsku-Białej Fizjoterapeuta w Krakowie Fizjoterapeuta w Bielsku-Białej Ból pleców w Opolu Ból pleców we Wrocławiu Ból pleców w Gliwicach Ból pleców w Katowicach Fizjoterapeuta w Gliwicach

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
3892
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
9924
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+105
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi