Ból barku

Zdrowie A-Z

Ból barku to dolegliwość, która może mieć różne przyczyny, takie jak urazy, nadwyrężenia, choroby zwyrodnieniowe lub zapalne stawy, a także problemy z mięśniami, ścięgnami lub nerwami. Objawia się bólem w obszarze barku podczas ruchu ramienia lub nawet w spoczynku. Może być utrudnione podnoszenie, unoszenie lub obracanie ramienia. Leczenie bólu barku może obejmować leki przeciwbólowe, terapię fizyczną, ćwiczenia wzmacniające oraz, w niektórych przypadkach, interwencje chirurgiczne. W przypadku utrzymującego się bólu barku zaleca się konsultację z lekarzem w celu oceny i ustalenia najlepszego planu leczenia.

Najczęściej wyszukiwane schorzenia

Czytaj więcej
informacji na temat „Ból barku”
Sprawdź

Pytania i odpowiedzi lekarzy w temacie „ból barku”.

Najnowsze pytania pacjentów
Jak długo okładać bolesne miejsce na karku oraz z jednej strony barku?
Spałam przy otwartym oknie i obudziłam się dzisiaj z bólem karku i lewej strony barku. Robię gorące okłady i ogrzewam to miejsce, tylko nie wiem jak długo to robić?
Sylwia Dżaman
lekarz
Umów wizytę
Proszę zgłosić się do lekarza (rodzinnego, internisty), aby leczenie uzupełnić o odpowiednie leczenie farmakologiczne.
Paweł Skoczylas
lekarz, internista, lekarz rodzinny
Umów wizytę
Zalecana konsultacja lekarska.
Filip Kwak
fizjoterapeuta, fizjoterapeuta sportowy
Umów wizytę
Dzień dobry. Należy uważać ze stosowaniem ciepła, ponieważ w tym wypadku może chwilowo pomóc ale w dłuższej perspektywie pogorszyć Pani problem. Sugeruję udać się do fizjoterapeuty zajmującego się terapią manualną lub powięziową, który zlokalizuje struktury odpowiedzialne za ból i wdroży odpowiednie techniki terapeutyczne. Pozdrawiam.
Co może być przyczyną skurczów w zwichniętym stawie ramiennym?
Doznałem urazu zwichnięcia lewego stawu ramiennego. W dniu wypadku rękę nastawiono i założono miękkie usztywnienie Desaulta. Po wizycie u ortopedy zmieniono usztywnienie na kamizelkę Desaulta marki na jedno ramię. Odczuwam skurczo-bóle w stawie po zdjęciu kamizelki Desaulta. Powodują one...
Paweł Skoczylas
lekarz, internista, lekarz rodzinny
Umów wizytę
Zalecana konsultacja ortopedyczna w tej sprawie.
Ból barków i gardła, trudności z przełykaniem. Czy to objawy zawału?
Jestem 59-letnia kobietą, od 2 dni bola mnie barki, a do tego doszedł ból od gardła do żołądka (jakby cały przełyk i niżej).Trudności z przełykaniem nawet wody. Czy to mogą być objawy zawału serca?
Paweł Skoczylas
lekarz, internista, lekarz rodzinny
Umów wizytę
Nie, to nie są objawy zawału serca. Aby zdiagnozować przyczynę Pani dolegliwości proszę skontaktować się z lekarzem, który po przeprowadzonym wywiadzie zleci odpowiednie leki lub badania dodatkowe.
Ból barku i ramienia, gorączka i zimne ręce - co to może być?
Moja mama (81 lat) ma cukrzycę, bierze insulinę. Od paru dni skarży się ból barku i ramienia prawego, przy tym gorączka około 37 stopni. Zimne ręce i twierdzi, że żołądek. Rodzinny zapisał jej antybiotyk, ale nie pomaga. Co robić?
Paweł Skoczylas
lekarz, internista, lekarz rodzinny
Umów wizytę
Nie istnieje antybiotyk o podanej nazwie. Poza tym na podstawie podanych objawów brak jest wskazań do podawania antybiotyku. Ból żołądka mógł wystąpić po zastosowanych lekach.
Promieniujący ból barku, co robić?
Od miesiąca mam problem z lewym barkiem, który boli i kłuje najbardziej podczas siedzenia. Ból przechodzi na piersiową część kręgosłupa i w całą rękę do palców i powoduje mrowienie lub drętwienie. Nie wiem czy wpływ ma siedząca praca czy szczepienie na covid (druga dawka 6...
Remigiusz Sokołowski
neurolog
Umów wizytę
Myślę że może to być spowodowane dyskopatią odcinka szyjnego. Co do diagnostyki oraz leczenia to sugeruje udać się do neurologa specjalizującego się w kręgosłupach. Co to fizjoterapii to raczej nie masarze, a indywidualna terapia np. McKenzie albo terapia manualna Ackermana lub Cyriaxa. Pozdrawiam.
Paweł Skoczylas
lekarz, internista, lekarz rodzinny
Umów wizytę
Bez związku z przyjęciem szczepionki. Zalecana stacjonarna konsultacja neurologiczna.
Bakteryjne zapalenie prostaty - powikłania czy skutki uboczne doksycykliny?
Zdiagnozowano u mnie bakteryjne zapalenie prostaty, nie wiadomo jaka to bakteria, wiadomo tylko że beztlenowa. Z tego co mówił urolog, posiew moczu negatywny, posiew nasienia w kierunku tlenowych negatywny, dostałem leki na miesiąc, infekcja wróciła, dostałem inne leki na kolejny...
Paweł Skoczylas
lekarz, internista, lekarz rodzinny
Umów wizytę
Opisane przez Pana objawy są bardzo różnorodne i mogą świadczyć o różnych nieprawidłowościach. Celem postawienia diagnozy - choćby wstępnej, proszę skontaktować się z lekarzem rodzinnym / internistą, który podczas konsultacji szczegółowo zbierze wywiad i zleci badania dodatkowe.
Pokaż więcej pytań więcej
e-Recepta Przeziębienie Znajdź lekarza L4 L4