Dezamigren

Nazwa Produktu Leczniczego
Dezamigren
Nazwa powszechnie stosowana
Almotriptanum
Postać farmaceutyczna
Tabletki powlekane
Substancja czynna
Almotriptani malas 17.5 mg
Podmiot odpowiedzialny
Aflofarm Farmacja Polska Sp. z o.o.
Konsultacja z e-receptą Konsultacja z Receptą Konsultacja z e-receptą

Dezamigren - podstawowe informacje o leku:

Dezamigren to lek przeciwmigrenowy, który należy do grupy selektywnych agonistów receptora serotoninowego. Dzięki substancji czynnej, jaką jest almotryptan, lek wiąże się z receptorami serotoninowymi w naczyniach krwionośnych w mózgu, co prowadzi do ich zwężenia i zmniejszenia reakcji zapalnej związanej z migreną. Dezamigren jest stosowany w leczeniu bólu głowy związanego z ostrymi napadami migreny z aurą lub bez aury. Należy jednak pamiętać, że lek ten jest przeznaczony wyłącznie dla pacjentów, u których lekarz rozpoznał migrenę, a nie w profilaktyce migreny. Migrena to choroba charakteryzująca się pulsującym, jednostronnym bólem głowy, który może nasilać się podczas wysiłku fizycznego. Towarzyszą mu również inne objawy, takie jak nudności, wymioty, nadwrażliwość na światło, dźwięki lub zapachy. Czasami ból głowy poprzedza pewne objawy, takie jak krótkotrwałe pogorszenie nastroju, zdenerwowanie, niepokój lub brak apetytu. U niektórych osób na krótko przed wystąpieniem bólu głowy może pojawić się tzw. aura, czyli przemijające zaburzenia widzenia z wrażeniem błysków świetlnych, migocących mroczków lub linii świetlnych. Dezamigren to skuteczny lek, który pomaga w łagodzeniu objawów migreny i poprawie samopoczucia.

Wskazania do stosowania:

Doraźne leczenie bólu głowy związanego z ostrymi napadami migreny z aurą lub bez aury.

Almotryptan może być stosowany jedynie u pacjentów z rozpoznaną migreną.

Pliki do pobrania

Dezamigren  - ulotka (pdf) Pobierz separator download Dezamigren  - ChPL (Charakterystyka Produktu Leczniczego) Pobierz separator download

Artykuły, które mogą Cię zainteresować:

więcej więcej

Znajdź specjalistę w swojej okolicy

Miasto
search
search
Warszawa
Wrocław
Poznań
Kraków
Łódź
Katowice
Gdańsk
Szczecin
Opole
Rzeszów
Bydgoszcz
Lublin
Gorzów Wielkopolski
Białystok
Kielce
Olsztyn
Specjaliści
search
search
Schorzenia
search
search
Usługi
search
search
Powyższe informacje mają tylko i wyłącznie charakter poglądowy. Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.
e-Recepta Przeziębienie Znajdź lekarza L4 L4 baza leków e-Recepta