2021-12-18

Reakcja uczuleniowa na dłoniach i nogach, jak pozbyć się swędzenia?

Około 3 tygodni temu dostałem reakcji uczuleniowej na olej z maszyny w pracy. Jest to olej do tłoczenia metalu. Na początku pojawiła mi się na nadgarstkach wysypka ale z czasem całe przedramiona oraz uda i kolana pokryła wysypka. Po 2 tygodniach ręce oraz kolana mi spuchły i praktycznie cały czas swędziały. Udałem się do lekarza i ten przepisał mi początkowo Clatre 2 razy dziennie po 4 tabletki oraz dostałem jeden zastrzyk przeciwzapalny. Wysypka i opuchlizna zeszły ale skóra nadal swędziała chodź trochę mniej oraz pojawiły mi się jeszcze bąble na dłoniach i kolanach. Na drugiej wizycie przepisano mi ponownie Clatre oraz dodatkowo Encorton 20 tabletek. Mija tydzień od ostatniej wizyty u lekarza. Bąble z dłoni już praktycznie całkowicie zniknęły i pozostały jeszcze trochę na nogach gdyż tam było ich dużo więcej. Niestety skóra na rękach i nogach nadal potrafi swędzieć i to w miejscach w których nie ma żadnej wysypki ani zaczerwienia oraz jeszcze czasem w tych miejscach gdzie zostały jeszcze bąble na nogach. Czy może być to spowodowane tym że skóra nadal się goi i dlatego nadal swędzi? Jeśli tak to czy jest jakiś krem lub maść którą mogę kupić by złagodzić to swędzenie? Ewentualnie czy może być jeszcze inny powód dla którego skóra nadal swędzi?

Znajdź specjalistę w twojej okolicy
Alergia w Warszawie Alergia w Krakowie Alergia w Katowicach Alergia we Wrocławiu Alergia w Dąbrowie Górniczej Alergia w Częstochowie Alergia w Poznaniu Alergia w Bielsku-Białej

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
5516
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
14768
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+125
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi
e-Recepta e‑Recepta L4 L4 Tabletka po Przeziębienie