Dlaczego pojawiają się plamki krwi po wypróżnieniu?

Miesiąc temu pierwszy raz zobaczyłam plamkę krwi na papierze toaletowym po wypróżnieniu, wczoraj zauważyłam to drugi raz. Była to znikoma ilość, tak jakbym miała skaleczone jelito. Oprócz tego kilka razy zdarzyło mi się zauważyć większą ilość śluzu. Poza tymi dwoma zjawiskami nie mam innych dolegliwości - bólu brzucha/podbrzusza, zmian w częstotliwości wypróżniania, spadku masy ciała czy pieczenia/swędzenia. Czy powinnam się tym niepokoić?

Proponuję zgłosić się do lekarza proktologa, aby ocenił w badaniu dolny odcinek przewodu pokarmowego (bad. per rectum, a w razie konieczności ano- czy rektoskopia).
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
2746
Pytań zadanych
przez pacjentów
6943
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

79
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi