Dlaczego pojawiają się plamki krwi po wypróżnieniu?

Miesiąc temu pierwszy raz zobaczyłam plamkę krwi na papierze toaletowym po wypróżnieniu, wczoraj zauważyłam to drugi raz. Była to znikoma ilość, tak jakbym miała skaleczone jelito. Oprócz tego kilka razy zdarzyło mi się zauważyć większą ilość śluzu. Poza tymi dwoma zjawiskami nie mam innych dolegliwości - bólu brzucha/podbrzusza, zmian w częstotliwości wypróżniania, spadku masy ciała czy pieczenia/swędzenia. Czy powinnam się tym niepokoić?

Proponuję zgłosić się do lekarza proktologa, aby ocenił w badaniu dolny odcinek przewodu pokarmowego (bad. per rectum, a w razie konieczności ano- czy rektoskopia).
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
1648
Pytań zadanych
przez pacjentów
4806
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

65
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi