2024-02-08

Czy lepiej wykonać to macie jeszcze przed porodem czy wstrzymać się kilka tygodni i wykonać lepiej zabieg po porodzie?

Jestem w 34 tygodniu ciąży. Proktolog zdiagnozował u mnie bolesny skrzep brzeżny w okolicy odbytu, który jest widoczny i wyczuwalny na zewnątrz. Jest on bolesny podczas siadania i dotykania. Lekarz przepisał mi czopki oraz maść, jednak zasugerował wykonanie nacięcia w znieczuleniu miejscowym. Czy takie znieczulenie jest bezpieczne na tym etapie ciąży? Obawiam się, czy taki zabieg jak i znieczulenie są bezpieczne dla dziecka.

W tej sprawie należy skonsultować się z ginekologiem prowadzącym ciążę.
W tej sprawie należy skonsultować się z ginekologiem prowadzącym ciążę.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
5995
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
15695
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+141
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi
e-Recepta Przeziębienie e-Recepta Znajdź lek L4 L4