Czy niski wynik TSH może wpłynąć na wystąpienie depresji?

Niedawno gdzieś przeczytałam takie zdanie: "Musisz mieć TSH ok. 6-7 minimum, żeby to mogło mieć jakiś realny wpływ na pogorszenie samopoczucia, przy niewielkiej niedoczynności tego raczej nie ma, co najwyżej wypadają włosy i człowiek czuje się bardziej zmęczony, ale konkretne objawy przypominające depresję przy TSH np. 4, raczej się nie ujawniają". Czy to prawda? Ja mam TSH 5, czy moja depresja może być od niedoczynności tarczycy?

Brak odpowiedzi

Znajdź specjalistę w twojej okolicy
Niedoczynność tarczycy we Wrocławiu Niedoczynność tarczycy w Częstochowie Niedoczynność tarczycy w Gliwicach Psychiatra we Wrocławiu Depresja w Poznaniu Niedoczynność tarczycy w Warszawie Psychiatra w Warszawie Depresja w Bielsku-Białej

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
4533
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
12264
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+114
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi
e-Recepta e‑Recepta L4 L4 Psycholog Psycholog Zdrowie A-Z Zdrowie A-Z