Czy ataki po szczepieniu mogą być spowodowane nerwicą?

Miałem szczepienie na COVID, w drodze do domu zakuło mnie serce i mam ból w mostku. Byłem u lekarza rodzinnego, który zmierzył ciśnienie, zrobił EKG, posłuchał serca, płuca i wszystko jest idealnie, ale mówi, że to nerwica lękowa, którą mam stwierdzoną. Mam też uczucie gorąca, burczenie w klatce piersiowej i pocenie rąk. Czy to na pewno może być spowodowane nerwicą lękową? Nic mi nie będzie? Wczoraj wieczorem ze strachu cały się trząsłem. Siostra zmierzyła mi saturację kilka razy i jest idealne.

bardzo możliwe że jest to nerwica, należy zgłosić się do lekarza rodzinnego celem wykonania badań laboratoryjnych
ta to najprawdopodobniej nerwica
Objawy, które Pan wskazuje często występują przy reakcjach lękowych, nerwicach, dużym stresie. Jeśli ogólnie jest Pan zdrowy, to warto porozmawiać z psychologiem, który pomoże Panu znaleźć źródło lęku i zapanować nad reakcjami emocjonalnymi.
Opisane objawy wskazują na nerwicę.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
3443
Pytań zadanych
przez pacjentów
8290
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

97
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi