2024-01-18

Czy jest możliwe, żebym w wieku 20 lat miała jakieś spore problemy zdrowotne?

Ostatnio widziałam jakiś artykuł o nagłej śmierci kogoś. Zaczęłam się strasznie bać. Zazwyczaj mam niskie ciśnienie, ale puls 80-95. Odczuwam kłucie w klatce piersiowej, ale podejrzewam nerwice. Jednak pomimo wszystko nadal boję się, że mogę mieć jakieś problemy z sercem, o których nie wiem. Odżywiam się raczej normalnie, nie przesadnie zdrowo, ale tez nie bardzo źle. Nie jestem osobą otyłą, nie palę, nie pije alkoholu. Czy naprawdę mam się czym martwić? Ostatnio odczuwam też kłujące bóle głowy. 

Prawdopodobnie jest to nerwica lękowa. Wskazana wizyta u psychologa, a także u lekarza rodzinnego w celu wykonania badań laboratoryjnych oraz ekg .
Znajdź specjalistę w twojej okolicy
Lekarz rodzinny w Warszawie Lekarz rodzinny w Gliwicach Lekarz rodzinny w Katowicach Lekarz rodzinny w Dąbrowie Górniczej Lekarz rodzinny w Bielsku-Białej Lekarz rodzinny we Wrocławiu Lekarz rodzinny w Częstochowie Lekarz rodzinny w Olsztynie

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
5929
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
15586
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+137
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi
e-Recepta Przeziębienie e-Recepta Znajdź lek L4 L4