W jaki sposób skutecznie nawodnić organizm?

W jaki sposób można skutecznie nawodnić organizm po jego długotrwałym odwodnieniu? Mam zaburzoną gospodarkę wodną i niewydolne nerki. Każda ilość wody, którą wypijam od razu powoduje jej zatrzymanie w ciele i ogromne obrzęki stóp, mimo że po wypiciu od razu mam potrzebę pójścia do toalety. Jak sobie pomóc, jednocześnie nie obciążając nerek?

Nie ma sposobu, aby zdalnie zalecić adekwatne nawodnienie u osoby z niewydolnością nerek i zaburzeniami elektrolitowymi. Proszę jak najszybciej zgłosić się do lekarza i rozpocząć leczenie zgodnie z zaleceniami po szczegółowej diagnostyce.
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
2406
Pytań zadanych
przez pacjentów
5901
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

74
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi