W jaki sposób skutecznie nawodnić organizm?

W jaki sposób można skutecznie nawodnić organizm po jego długotrwałym odwodnieniu? Mam zaburzoną gospodarkę wodną i niewydolne nerki. Każda ilość wody, którą wypijam od razu powoduje jej zatrzymanie w ciele i ogromne obrzęki stóp, mimo że po wypiciu od razu mam potrzebę pójścia do toalety. Jak sobie pomóc, jednocześnie nie obciążając nerek?

Nie ma sposobu, aby zdalnie zalecić adekwatne nawodnienie u osoby z niewydolnością nerek i zaburzeniami elektrolitowymi. Proszę jak najszybciej zgłosić się do lekarza i rozpocząć leczenie zgodnie z zaleceniami po szczegółowej diagnostyce.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
3579
Pytań zadanych
przez pacjentów
8548
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

100
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi