2023-09-19

Jakie leczenie podjąć po ugryzieniu kleszczy?

W niedzielę w sierpniu spacerowałem po lesie, kilka rozcięć na nogach miałem i nic poza tym. We wtorek znalazłem na ciele trzy dojrzałe kleszcze i ponad 10 sztuk limf kleszcza. Przypominały one pieprzyki, ciężko było je dostrzec, ale ostatecznie udało się ostrożnie wyciągnąć. Wydawało się, że jest wszystko dobrze, ale zaczęła mi puchnąć lewa noga i być wrażliwsza na dotyk. W piątek dostałem się do lekarza i przepisany miałem antybiotyk 40 tabletek na 10 dni. Opuchlizna schodziła i pojawiała się na nowo. Po kuracji antybiotykiem, po kilku dniach pojawiła się znowu opuchlizna przy kostce do około nogi w wysokości ok 15 centymetrów. Trzy dni później pojawiło się to samo na drugiej nodze. Teraz od piątku zmagam się z taką opuchlizną i zaczerwienieniem, które na noc trochę zanika na obu nogach i do tego mocnymi skurczami łydek, że samo chodzenie sprawia ból, a także mam dziwne wrażenie, jakby mnie coś gryzło, wychodziło ze skory. Ciężko opisać to uczucie. Mam także kota w domu, który jest wychodzącym, wyczytałem, że mogłem od niego tez się zarazić. 

Znajdź specjalistę w twojej okolicy
Internista w Katowicach Internista w Dąbrowie Górniczej Internista w Bielsku-Białej Internista w Krakowie Internista w Warszawie Internista w Gliwicach Internista w Częstochowie Lekarz rodzinny w Gliwicach

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
5516
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
14768
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+125
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi
e-Recepta e‑Recepta L4 L4 Tabletka po Przeziębienie