Rwący ból pleców - czy maść z diklofenakiem wystarczy?

W pracy przy sięganiu książki z najniższej półki, poczułam szarpnięcie w odcinku lędźwiowym. Potem było już tylko gorzej. Rwący ból promieniujący przez pośladek aż do uda. Czy w takim wypadku witamina B12 i maść voltaren wystarczy?
Proszę smarować bolące miejsce Voltarenem, można również stosować przeciwbólowe i przeciwzapalne leki OTC. W przypadku braku poprawy konieczna będzie konsultacja lekarska celem włączenia leków przeciwbólowych na receptę.
Proszę dołączyć altaziaja 2xdziennie na bolesną okolicę. W razie braku poprawy, proszę skonsultować dalsze leczenie z lekarzem.
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
2406
Pytań zadanych
przez pacjentów
5903
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

74
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi