Podwyższony wynik kreatyniny jest spowodowany chorobą nerek

Witam czy podwyższony wynik kreatyniny1,47mg/dl w krwi jest spowodowany chorobą nerek? Badania były związane z silnym bólem prawej nerki
w/w wynik świadczy o pogorszeniu się czynności nerek i może świadczyć o ich chorobie, np. kamicy nerkowej, w przebiegu której złóg mógł zablokować odpływ moczu z nerki. Wskazana jest konsultacja z lekarzem celem zebrania pełnego wywiadu, najlepiej stacjonarnie, badanie USG nerek, ocena pozostałych parametrów laboratoryjnych krwi, ew. zlecenie dodatkowych badań laboratoryjnych/obrazowych.
Podniesione stężenie kreatyniny świadczy o jej utrudnionym usuwaniu z organizmu przez nerki, co ma najczęściej związek zaburzeniami filtracji spowodowanej chorobami o charakterze ostrym lub przewlekłym.
Wynik jest nieprawidłowy i należy pilnie skonsultować go z lekarzem.
wynik nie jest w normie - nalezy zgłosic sie do lekarza POZ
wynik nie jest powyżej wartości referencyjnych, jest wymagana pilna konsultacja lekarska

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
3588
Pytań zadanych
przez pacjentów
8553
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

100
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi