Podwyższony wynik kreatyniny jest spowodowany chorobą nerek

Witam czy podwyższony wynik kreatyniny1,47mg/dl w krwi jest spowodowany chorobą nerek? Badania były związane z silnym bólem prawej nerki
w/w wynik świadczy o pogorszeniu się czynności nerek i może świadczyć o ich chorobie, np. kamicy nerkowej, w przebiegu której złóg mógł zablokować odpływ moczu z nerki. Wskazana jest konsultacja z lekarzem celem zebrania pełnego wywiadu, najlepiej stacjonarnie, badanie USG nerek, ocena pozostałych parametrów laboratoryjnych krwi, ew. zlecenie dodatkowych badań laboratoryjnych/obrazowych.
Podniesione stężenie kreatyniny świadczy o jej utrudnionym usuwaniu z organizmu przez nerki, co ma najczęściej związek zaburzeniami filtracji spowodowanej chorobami o charakterze ostrym lub przewlekłym.
Wynik jest nieprawidłowy i należy pilnie skonsultować go z lekarzem.
wynik nie jest w normie - nalezy zgłosic sie do lekarza POZ
wynik nie jest powyżej wartości referencyjnych, jest wymagana pilna konsultacja lekarska
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
2406
Pytań zadanych
przez pacjentów
5903
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

74
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi