Obrzęki obwodowe, do jakiego lekarza się zgłosić?

Od dłuższego czasu mężczyzna, 76lat, opuchlizna nóg (2x dziennie bierze furosemidum 40mg), dodatkowo od 3 dni doszedł obrzęk całej nogi aż do pasa, noga cierpnie, jest gorąca, drętwieje. Nasiliły się duszności podczas snu, mężczyzna w nocy bierze tlen. W ciągu dnia przysypia kilkakrotnie nawet na siedząco. Leki jakie przyjmuje to telmisartan, amlodypina, rywaroksaban 20mg, spironolakton,furosemidum. Do jakiego lekarza się zgłosić? Kardiolog, chirurg naczyniowy? Co może być przyczyną?

Brak odpowiedzi

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
2396
Pytań zadanych
przez pacjentów
5825
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

74
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi