O czym może świadczyć podwyższony poziom bilirubiny we krwi?

Mężczyzna, 24 lata. O czym może świadczyć podwyższona bilirubina (trzykrotne badania z krwi wykonywane na przestrzeni miesiąca, za każdym razem bilirubina waha sięmiędzy 40 a 60)? Na jakie dodatkowe badania pójść aby rozwikłać tą sprawę? W badaniach krwi wyszły następujące wyniki: biluribina wolna: 36 Bilirubina całkowita: 44 Bilirubina związana: 11 Poza bilirubiną wszystkie próby wątrobowe są w normie, łącznie z fosfotazą zasadową. USG jamy brzusznej również bez zmian. Wykluczone HBV i HCV badaniami z krwi. Lekarz internista sugerowana mi zespół gilberta, jednak przy nim jeden z poziomów bilirubiny powinien być w normie. Podwyższonej bilirubinie towarzyszą bóle pod żebrami z lewej i prawej strony, oraz ból brzucha. Lekarz internista stwierdził, że to gilbert i żeby zamknać sprawę. Jednak niepokoją mnie bóle z prawej strony pod żebrami, oraz ciągle podwyższona bilirubina.

Brak odpowiedzi

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
2406
Pytań zadanych
przez pacjentów
5901
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

74
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi