O czym może świadczyć podwyższony poziom bilirubiny we krwi?

Mężczyzna, 24 lata. O czym może świadczyć podwyższona bilirubina (trzykrotne badania z krwi wykonywane na przestrzeni miesiąca, za każdym razem bilirubina waha sięmiędzy 40 a 60)? Na jakie dodatkowe badania pójść aby rozwikłać tą sprawę? W badaniach krwi wyszły następujące wyniki: biluribina wolna: 36 Bilirubina całkowita: 44 Bilirubina związana: 11 Poza bilirubiną wszystkie próby wątrobowe są w normie, łącznie z fosfotazą zasadową. USG jamy brzusznej również bez zmian. Wykluczone HBV i HCV badaniami z krwi. Lekarz internista sugerowana mi zespół gilberta, jednak przy nim jeden z poziomów bilirubiny powinien być w normie. Podwyższonej bilirubinie towarzyszą bóle pod żebrami z lewej i prawej strony, oraz ból brzucha. Lekarz internista stwierdził, że to gilbert i żeby zamknać sprawę. Jednak niepokoją mnie bóle z prawej strony pod żebrami, oraz ciągle podwyższona bilirubina.

Brak odpowiedzi

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
3579
Pytań zadanych
przez pacjentów
8548
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

100
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi