Niedobór witaminy B12 i kwasu foliowego oraz niepokojące wyniki morfologii

3 miesiące temu stwierdzono u mnie niedobór b12 i kwasu foiowego. Uzupełniłam b12 zastrzykami, kuracja przez miesiąc, a kwas foliowy tabletkami. Postanowiłam powtórzyć morfologię, ponieważ wcześniej wyszły mi podwyższone parametry. Byłam przekonana, że to związane właśnie z tymi niedoborami. Powtórzyłam badania 2 miesiące po uzupełnienu B12 i kwasu foliowego, oba te parametry weszły na poziom normy, ale w morfologii sprawa wygląda zamiast coraz lepej to coraz gorzej. Podwyższone są hematokryt mimo, że piję dużo wody (około 3l). PDW,MPV,P-LCR,PTC oraz Niedojrzałe granulocyty IG il. Od roku na szyi mam powiększony węzeł chłonny. Miewam mdłości, krwotoki i zastanawiam się co to moze być. Test ciążowy z krwi 2 miesiące temu negatywny.

Brak odpowiedzi

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
2403
Pytań zadanych
przez pacjentów
5858
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

74
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi