Niedobór witaminy B12 i kwasu foliowego oraz niepokojące wyniki morfologii

3 miesiące temu stwierdzono u mnie niedobór b12 i kwasu foiowego. Uzupełniłam b12 zastrzykami, kuracja przez miesiąc, a kwas foliowy tabletkami. Postanowiłam powtórzyć morfologię, ponieważ wcześniej wyszły mi podwyższone parametry. Byłam przekonana, że to związane właśnie z tymi niedoborami. Powtórzyłam badania 2 miesiące po uzupełnienu B12 i kwasu foliowego, oba te parametry weszły na poziom normy, ale w morfologii sprawa wygląda zamiast coraz lepej to coraz gorzej. Podwyższone są hematokryt mimo, że piję dużo wody (około 3l). PDW,MPV,P-LCR,PTC oraz Niedojrzałe granulocyty IG il. Od roku na szyi mam powiększony węzeł chłonny. Miewam mdłości, krwotoki i zastanawiam się co to moze być. Test ciążowy z krwi 2 miesiące temu negatywny.

Brak odpowiedzi

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
3548
Pytań zadanych
przez pacjentów
8500
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

99
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi