Jaki powód wędrującego bólu w jednej nodze?

Od dwóch miesięcy boli mnie lewa noga. Ból wędruje, przez co czasem boli mnie łydka lub udo w różnych miejscach, czasem pod kolanem. Ból ma bardzo różne natężenie- czasem jest piekący, czasem tylko ćmi. Zakrzepica została wykluczona badaniem d-dimerów oraz USG przepływowym żył. Ból występuje przez całą dobę, nieustannie, zmienia tylko umiejscowienie i natężenie. Jest niezależny od aktywności fizycznej, nie nasila się przy dotyku i ucisku, noga nie jest zaczerwieniona, zasiniona ani nie ma zmian temperatury. Jednak obwód łydki jest 2 cm większy względem drugiej nogi. Nie bardzo wiem gdzie udać się po pomoc i co mogę zrobić, aby ból ustąpił.

Myślę ze powodem może być dyskopatia lędźwiowa z torem korzeniowym lewostronnym, czyli z uciskiem na korzenie nerwowe wychodzące z odc Lędźwiowego kręgosłupa do kończyny dolnej.Wszystkie objawy się zgadzają.Prosze wykonać badanie MRI kręgoslupa
Wskazana diagnostyka odcinka lędźwiowego kręgosłupa, wskazana konsultacja neurologiczna.
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
2403
Pytań zadanych
przez pacjentów
5858
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

74
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi