Jak długo można przyjmować leki przeczyszczające w niedrożności jelit? Czy powinno zastosować się leczenie operacyjne?

Mój mąż wczoraj wcześnie rano dostał ostrego bólu brzucha w miejscu, gdzie zaczyna się jelito grube, miał brak możliwości wypróżniania się, rozdęty brzuch, brak gazów. Podejrzewamy, że może to być niedrożność jelit. W ciągu 2 godzin od powstania bólu został zawieziony do szpitala, podają mu tam kroplówkę i bardzo silne leki przeczyszczające, miał zrobione badania krwi, test na COVID oraz zdjęcia RTG. Nie przyjmuje pokarmów i płynów, wyniki badań są dobre, COVID nie ma, jednak minęło już 31 godzin od momentu rozpoczęcia ostrego bólu, a lekarze nadal podają mu środki przeczyszczające lub czopki. Lekarze uważają, że leczenie operacyjne jest zbędne i środkami zapobiegawczymi są w stanie go wyleczyć, jednak w Internecie niemal na każdej stronie jest napisane, aby nie podawać środków przeczyszczających przy niedrożności. Niedrożność może prowadzić do stanów zapalnych innych organów i stanowi zagrożenie dla zdrowia i życia, dlatego też chciałabym wiedzieć, jak długo mój mąż może przyjmować takie leki? Cały czas go boli, ale za sprawą leków przeciwbólowych nie aż tak jak wcześniej. Boję się, że lekarze przedłużają leczenie prowadzące tak naprawdę do ostrych powikłań i do stanu zagrożenia życia. Proszę o poradę, od kiedy w takim razie mój mąż kwalifikowałby się do leczenia operacyjnego i czy lekarze nie niszczą mu zdrowia, podając środki przeczyszczające i odwlekając operację. Dodam, że mąż ma raczej siedzący tryb życia z małymi aktywnościami, a jego mama miała kiedyś niedrożność i wiem, że jego rodzina ma dość wrażliwe jelita oraz takie problemy zdrowotne.

Brak odpowiedzi

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
2797
Pytań zadanych
przez pacjentów
6990
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

79
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi