Czy tabletki moczopędne mogą być efektem przybierania na wadze

Witam po utracie wody w organizmie jest możliwość powrotu tej dolegliwości przy uszkodzonej lewej komorze serca. Czy tabletki moczopędne mogą być efektem przybierania na wadze?
Zastój w krążeniu może być spowodowany przez niewydolność serca którą leczy się między innymi lekami moczopędnymi. Przy ich stosowaniu waga spada.
Tabletki moczopędne powodują utratę masy ciała.
Tabletki moczopędnie nie mogą być powodem przybierania na wadze, konieczna jest diagnostyka endokrynologiczna w tym przypadku.
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
1104
Pytań zadanych
przez pacjentów
4013
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

58
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi