2022-07-20

Czy krwiak pod paznokciem należy usunąć?

Na duży palec (dokładnie paznokieć) u stopy spadła mi ciężka rzecz. Paznokieć nie jest odkształcony ani się nie złamał, nie widać na nim żadnych zniekształceń. Zrobił się natomiast pod nim krwiak który zajmuje 1/3 paznokcia od jego środkowej części do obłączka i dotyka też górnej części palca (boki paznokcia są normalne). Palec nie jest złamany ponieważ mogę normalnie ustać na stopie i poruszać się bez bólu. Mam pytanie czy muszę się udać z tym do lekarza? Czy trzeba usunąć krew spod niego czy lepiej czekać aż samo się wchłonie? Która opcja jest lepsza i jak sobie z tym poradzić?

Znajdź specjalistę w twojej okolicy
Dermatolog w Katowicach Internista w Katowicach Dermatolog w Warszawie Dermatolog w Dąbrowie Górniczej Internista w Dąbrowie Górniczej Dermatolog w Krakowie Dermatolog w Bielsku-Białej Internista w Bielsku-Białej

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
5964
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
15636
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+139
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi
e-Recepta Przeziębienie e-Recepta Znajdź lek L4 L4