2023-11-30

Czy jestem w ciąży na 100%?

Dwa dni temu zrobiłam dwa testy ciążowe, które pokazały wynik pozytywny na obu różnych firm jeden strumieniowy jeden płytkowy. Do tego odczuwam czasem omdlenia, obolałe piersi, spóźniony okres 13 dni. Czuję zmęczenie, gdzie w ciągu dnia robię krótkie drzemki, szybko się męczę. Pierwszy dzień ostatniej miesiączki był 23.10.2023r. Współczułam z partnerem bez zabezpieczeń, kończąc w środku, jednakże partner kiedyś miał stwierdzone przez 5 lekarzy na podstawie badań, że jest to niemożliwe. Z początku myślałam, że może było spowodowane kroplami na sterydach do oczu, czy może wirusem, który mnie złapał jakiś czas temu po prostu osłabieniem organizmu.

Dzień dobry,

Opisane przez Panią objawy oraz pozytywne wyniki testów ciążowych są silnymi wskazówkami, że może być Pani w ciąży. Testy ciążowe, zarówno strumieniowe, jak i płytkowe, są zaprojektowane tak, aby wykrywać obecność hormonu hCG (gonadotropiny kosmówkowej) w moczu, który jest produkowany po zagnieżdżeniu się zapłodnionej komórki jajowej w macicy. Pozytywne wyniki testów, zwłaszcza jeśli zostały wykonane zgodnie z instrukcją, są zwykle wiarygodnym wskaźnikiem ciąży. Objawy takie jak opóźnienie miesiączki, zmęczenie, osłabienie, obolałe piersi oraz zwiększona potrzeba snu mogą dodatkowo sugerować ciążę.

Jednakże, aby potwierdzić ciążę na 100%, konieczna jest wizyta u lekarza ginekologa, który prawdopodobnie zaleci badanie poziomu hormonu beta-hCG we krwi, co jest bardziej dokładnym sposobem potwierdzenia ciąży niż testy domowe. Lekarz może również zaplanować badanie ultrasonograficzne (USG), aby ocenić rozwój ciąży i potwierdzić jej obecność w macicy.

Warto również wspomnieć, że wcześniejsza diagnoza niepłodności u partnera nie wyklucza możliwości zajścia w ciążę, ponieważ istnieją przypadki, gdy mimo wcześniejszych negatywnych prognoz dochodzi do zapłodnienia.

Proszę umówić się na wizytę u ginekologa, aby uzyskać profesjonalne potwierdzenie ciąży i rozpocząć odpowiednią opiekę prenatalną. To ważne zarówno dla Pani zdrowia, jak i dla prawidłowego rozwoju dziecka.

Pamiętać proszę, że opieka medyczna w trakcie ciąży jest kluczowa dla zapewnienia bezpieczeństwa i zdrowia zarówno matki, jak i dziecka.

Pozdrawiam serdecznie,
dr n. med. Łukasz Blukacz
Znajdź specjalistę w twojej okolicy
Ciąża w Warszawie Ginekolog w Warszawie Ciąża w Bielsku-Białej Ciąża w Krakowie Ciąża w Dąbrowie Górniczej Ciąża w Gliwicach Ciąża w Częstochowie Ginekolog w Katowicach

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
5995
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
15695
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+141
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi
e-Recepta Przeziębienie e-Recepta Znajdź lek L4 L4