2023-11-03

Czy jest możliwość, aby bez dokumentacji ginekolog wypisał mi skierowanie na usunięcie przez to, że nie da się z nim normalnie funkcjonować?

Dziś byłam u ginekologa ze torbielom na jajniku 4,5 cm, który mnie boli nieważne czy leżę, czy chodzę. Mam nieregularne miesiączki, ostre bóle przy miesiączce jak i współżyciu nie do wytrzymania. Ginekolog powiedział, że da mi skierowanie do szpitala na usunięcie torbieli na jajniku. Jak mu za miesiąc dostarczę dokumentacje leczenia torbieli (nie leczyłam torbieli, raz brałam leki, które mi nie pomogły w ogóle i się poddałam). Czy ginekolog może odmówić wypisania skierowania do szpitala na usunięcie? Czy lekarz rodzinny może wystawić mi takie skierowanie do szpitala na usunięcie?

Jest to możliwe, jednak powinno być uzasadnione dokumentacją medyczną i zaleceniem do zabiegu od ginekologa.
Znajdź specjalistę w twojej okolicy
Ginekolog w Warszawie Ginekolog w Dąbrowie Górniczej Ginekolog w Katowicach Lekarz rodzinny w Warszawie Ginekolog w Bielsku-Białej Lekarz rodzinny w Gliwicach Lekarz rodzinny w Dąbrowie Górniczej Ginekolog w Krakowie

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
5995
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
15695
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+141
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi
e-Recepta Przeziębienie e-Recepta Znajdź lek L4 L4