Czy ektopię można leczyć lub minie z czasem sama?

Mam taki problem, że mam ektopię. Nie przeszkadzałoby mi to gdyby nie fakt, że odkąd ją mam to pochwa zrobiła się strasznie luźna, a przez to czuję brak przyjemności z seksu (mój partner też). Czy to minie?

Obecność ektopii na szyjce macicy nie ma związku z innymi dolegliwościami, o jakich Pani wspomina. Zmiany w obrębie szyjki macicy należy przede wszystkim diagnozować mając przede wszystkim na uwadze profilaktykę raka szyjki macicy i stany mogące do niego prowadzić.
Odczucie luźności pochwy czy braku przyjemności ze współżycia wymaga odrębnej diagnostyki i ewentualnego leczenia.
Proszę zgłosić się na badanie cytologiczne oraz ocenę anatomii pochwy

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
3446
Pytań zadanych
przez pacjentów
8299
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

97
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi