2022-04-12

Czy ektopię można leczyć lub minie z czasem sama?

Mam taki problem, że mam ektopię. Nie przeszkadzałoby mi to gdyby nie fakt, że odkąd ją mam to pochwa zrobiła się strasznie luźna, a przez to czuję brak przyjemności z seksu (mój partner też). Czy to minie?

Obecność ektopii na szyjce macicy nie ma związku z innymi dolegliwościami, o jakich Pani wspomina. Zmiany w obrębie szyjki macicy należy przede wszystkim diagnozować mając przede wszystkim na uwadze profilaktykę raka szyjki macicy i stany mogące do niego prowadzić.
Odczucie luźności pochwy czy braku przyjemności ze współżycia wymaga odrębnej diagnostyki i ewentualnego leczenia.
Proszę zgłosić się na badanie cytologiczne oraz ocenę anatomii pochwy
Podane przez Panią objawy nie mają ze sobą związku. Zalecana stacjonarna wizyta ginekologiczna.
Znajdź specjalistę w twojej okolicy
Ginekolog w Dąbrowie Górniczej Ginekolog w Katowicach Ginekolog w Krakowie Ginekolog w Bielsku-Białej Ginekolog w Warszawie Ginekolog w Gdańsku Ginekolog w Łodzi Ginekolog w Rzeszowie

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
5954
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
15625
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+138
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi
e-Recepta Przeziębienie e-Recepta Znajdź lek L4 L4