Ciągle boję się, że na coś choruję. Jak z tym walczyć?

Mam 19 lat, a od kilku lat, a w niedawnym czasie niestety coraz częściej, czuję uciski zlokalizowane w krtani/płucach. Objawiają się chwilowym problemem z oddechem. Ponadto ciągle boję się, że na coś choruję. Po zrobieniu jednych badań, pojawia się nowy problem i chcę się kierować do następnego specjalisty. Byle siniaki na nogach wprowadzają we mnie niepokój. Czuję, że mogę się wykończyć w ten sposób i nie mam pojęcia jak sobie pomóc. Od czego powinnam zacząć pracę nad sobą?
Proszę podzielić się swoimi obawami z lekarzem, trzeba włączyć leczenie.
Proszę zgłosić się do lekarza bądź psychologa. Wykonać badania laboratoryjne. Pozdrawiam
Proszę skontaktować się z lekarzem psychiatrą, który po zebraniu dokładnego wywiadu zaleci odpowiednie postępowanie.
nalezy skontaktować się z psychiatrą.
Zalecam konsultację psychiatryczną.
Warto zacząć od rozmowy z psychologiem.
Dobrze skonsultować się z psychologiem, aby dojść do przyczyny tych ucisków w krtani i płucach, najczęściej są to emocje związane z lękiem, przewlekłe zmartwienia. Nie leczy się wyników, lecz pacjenta.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
2786
Pytań zadanych
przez pacjentów
6961
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

79
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi