Ból szyi

Zdrowie A-Z

Ból szyi to często występująca dolegliwość, która może być wynikiem różnych czynników, w tym złej postawy, napięcia mięśniowego, urazów czy też schorzeń zwyrodnieniowych. Objawia się zazwyczaj uczuciem napięcia, tkliwości lub ostrego bólu w obszarze szyi, czasami promieniując również do ramion lub głowy. Skuteczne zarządzanie bólem szyi może obejmować stosowanie ciepłych okładów, rozciąganie mięśni, ćwiczenia wzmacniające, a także w niektórych przypadkach terapię fizyczną lub leki przeciwbólowe. W przypadku przewlekłego lub nasilającego się bólu szyi zaleca się skonsultowanie się z lekarzem w celu ustalenia przyczyny i opracowania odpowiedniego planu leczenia.

Najczęściej wyszukiwane schorzenia

Pytania i odpowiedzi lekarzy w temacie „ból szyi”.

Najnowsze pytania pacjentów
Czy ból szyi tydzień po szczepieniu na COVID-19 jest normalny?
Córka w wieku 30 lat po drugiej dawce pfaizera (7 dni temu) jest wciąż bardzo osłabiona. Już po 5 min podania szczepienia poczuła się osłabiona. Skarży się na ból szyi w przedniej części po lewej stronie. Proszę o poradę jak postępować .
Paweł Skoczylas
lekarz, internista, lekarz rodzinny
Umów wizytę
W przypadku braku poprawy - zalecana stacjonarna wizyta lekarska.
Jak poradzić sobie z kłuciem w szyi?
Od młodości odczuwam kłucie w szyi między kręgiem C6, a C7 zawsze podczas czynności z rękoma uniesionymi w górze (nad i na wysokości głowy) lub przy odchylaniu głowy do tyłu. Kłucie zaczyna się dość szybko i narasta w czasie tak, że nie mogę normalnie wykonywać wielu...
Sebastian Łaźniak
lekarz
Umów wizytę
proszę się zgłosić do neurologa.
Paweł Skoczylas
lekarz, internista, lekarz rodzinny
Umów wizytę
Zalecana stacjonarna wizyta u neurologa.
Guzek na szyi i ból karku. Do jakiego specjalisty się udać?
Od paru tygodni borykam się z istnieniem guzka na lewej stronie szyi i ból karku (łączenie szyi z czaszką)! Gulka wygląda na powiększony węzeł chłonny, lecz na moje palce - nie przesuwa się. Wykonałam morfologię i wyniki są dobre, nie wskazują na infekcję. Co to może zatem być? Do jakiego...
Sylwia Dżaman
lekarz
Umów wizytę
Proszę zgłosić się do internisty/lek.rodzinnego, który po zbadaniu i uzupełnieniu wywiadu medycznego zleci w razie potrzeby uzupełniającą diagnostykę.
Maciej Tężycki
lekarz rodzinny, internista, lekarz
Umów wizytę
do chirurga
Natalia Osika
lekarz, lekarz w trakcie specjalizacji
Umów wizytę
Zalecam wizytę osobistą u lekarza rodzinnego.
Pokaż więcej pytań więcej
e-Recepta Przeziębienie Znajdź lekarza L4 L4