Nowotwory głowy i szyi – porady online

Przyczyny, objawy, leczenie online. Bezpieczna porada lekarska, bez wychodzenia z domu!

Nowotwory głowy i szyi

wstępna diagnostyka z pomocą lekarza online

Do nowotworów głowy i szyi zalicza się zmiany chorobowe obejmujące górny fragment przewodu pokarmowego oraz oddechowego, a także nowotwory układu chłonnego, w tym mięsaki i szkliwiaki.

Przyczyny nowotworów to poza paleniem tytoniu (występują one 6 razy częściej w przypadku palaczy) również nadmierna ekspozycja na promienie UV oraz zakażenia wirusowe. Ryzyko zwiększa też spożywanie dużych ilości alkoholu.

 

Objawy nowotworu głowy i szyi będą różnić się w zależności od tego, jaki obszar jest objęty zmianą chorobową. W przypadku jamy ustnej zazwyczaj będą to owrzodzenia, nacieki i ból przy jedzeniu, krtani – chrypka czy duszności, zaś raka gardła - bóle przy przełykaniu oraz krwawienia.

Jak skonsultować leczenie nowotworów głowy i szyi online?

Wystarczy dosłownie kilka kroków:
  • Wybierz dowolnego ze specjalistów oferujących swoje porady powyżej.
  • Umów konsultację wybierając dogodny termin i wypełnij formularz.
  • Po opłaceniu wizyty przez PayU otrzymasz link, który skieruje Cię do konsultacji z wybranym onkologiem lub chirurgiem.
  • Konsultacja może się odbyć z wykorzystaniem kanałów: audio, wideo lub czatu.

Najczęściej zadawane pytania

Znajdź odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania.

W jakim wieku najczęściej występują nowotwory głowy i szyi?

Zmiany nowotworowe w tym rejonie zazwyczaj dotykają osoby po 45. roku życia i częściej są to mężczyźni.

Jakie objawy mogą wskazywać na nowotwory głowy i szyi?

Objawy, które powinny wzbudzić czujność to przede wszystkim przewlekły ból gardła, chrypka, guzki wyczuwalne na szyi oraz owrzodzenia w jamie ustnej.

Jak dużo diagnozuje się zachorowań na nowotwory głowy i szyi?

Obecnie w ciągu roku takich przypadków rozpoznaje się ponad 11 tys. i liczba ta w ostatniej dekadzie wzrosła o aż 25 proc.

Jak leczy się nowotwory głowy i szyi?

Leczenie obejmuje przede wszystkim radioterapię, chemioterapię oraz wycięcie zmienionych chorobowo zmian. Co ważne, wdrożona metoda zależy od tego, w jakim stadium jest choroba.

Czy zakażenie wirusem HPV może mieć związek z nowotworami głowy i szyi?

Tak, lekarze wskazują, że wirus brodawczaka ludzkiego koreluje z nowotworami nie tylko szyjki macicy, ale również głowy i szyi.

Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Umów wizytę