Pulmoterol

Nazwa Produktu Leczniczego
Pulmoterol
Nazwa powszechnie stosowana
Salmeterolum
Postać farmaceutyczna
Proszek do inhalacji w kapsułkach twardych
Substancja czynna
Salmeterolum 0.05 mg
Podmiot odpowiedzialny
Przedsiębiorstwo Farmaceutyczne LEK-AM Sp. z o.o.
Konsultacja z e-receptą Konsultacja z Receptą Konsultacja z e-receptą

Pulmoterol - podstawowe informacje o leku:

Pulmoterol to lek, który zawiera substancję czynną salmeterol, a jego działanie polega na rozszerzaniu oskrzeli. Dzięki temu ułatwia przepływ powietrza do płuc i z płuc, co pomaga w zapobieganiu trudnościom w oddychaniu. Lek ten zazwyczaj zaczyna działać w ciągu 10 do 20 minut po zastosowaniu i utrzymuje się przez 12 godzin lub dłużej. Pulmoterol jest przepisywany przez lekarza w celu zapobiegania trudnościom w oddychaniu, które mogą być spowodowane astmą. Regularne stosowanie leku pomaga zapobiegać napadom astmy, zarówno tej spowodowanej wysiłkiem, jak i objawom występującym tylko w nocy. Ponadto, regularne przyjmowanie Pulmoterolu pomaga również w zapobieganiu trudnościom w oddychaniu spowodowanym innymi schorzeniami w obrębie klatki piersiowej, takimi jak przewlekła obturacyjna choroba płuc (POChP). Warto jednak pamiętać, że Pulmoterol nie działa natychmiastowo w przypadku napadu duszności lub świstów w drogach oddechowych. W takiej sytuacji należy zastosować szybko działający lek rozszerzający oskrzela, np. salbutamol. Pulmoterol jest dostępny w postaci proszku do inhalacji w kapsułkach twardych, co umożliwia bezpośrednie wdychanie leku do płuc. W przypadku pacjentów z astmą, lek Pulmoterol należy zawsze stosować razem z wziewnym steroidem, co pozwala na osiągnięcie najlepszych efektów terapeutycznych.

Wskazania do stosowania:

Pulmoterol jest wskazany do regularnego, długotrwałego objawowego leczenia odwracalnej obturacji dróg oddechowych u pacjentów z astmą oskrzelową i przewlekłą obturacyjną chorobą płuc (POChP).

Pulmoterol jest wskazany szczególnie u pacjentów z dusznościami nocnymi i (lub) objawami występującymi w ciągu dnia, związanymi z odwracalną obturacją oskrzeli (np. duszność powysiłkowa, trudny do uniknięcia kontakt z alergenami).

U pacjentów wymagających stosowania więcej niż dwa razy na dobę krótko działających leków rozszerzających oskrzela (np. salbutamol) lub doustnego regularnego stosowania teofiliny, można zastąpić wymienione leki salmeterolem.

U pacjentów leczonych optymalnymi dawkami steroidów wziewnych, dołączenie salmeterolu może spowodować dodatkowe zmniejszenie objawów choroby.

Pliki do pobrania

Pulmoterol  - ulotka (pdf) Pobierz separator download Pulmoterol  - ChPL (Charakterystyka Produktu Leczniczego) Pobierz separator download

Artykuły, które mogą Cię zainteresować:

więcej więcej

Znajdź specjalistę w swojej okolicy

Miasto
search
search
Warszawa
Wrocław
Poznań
Kraków
Łódź
Katowice
Gdańsk
Szczecin
Opole
Rzeszów
Bydgoszcz
Lublin
Gorzów Wielkopolski
Białystok
Kielce
Olsztyn
Specjaliści
search
search
Schorzenia
search
search
Usługi
search
search
Powyższe informacje mają tylko i wyłącznie charakter poglądowy. Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.
e-Recepta Przeziębienie Znajdź lekarza L4 L4 baza leków e-Recepta