Nebbud

Nazwa Produktu Leczniczego
Nebbud
Nazwa powszechnie stosowana
Budesonidum
Postać farmaceutyczna
Zawiesina do nebulizacji
Substancja czynna
Budesonidum 0.25 mg/ml
Podmiot odpowiedzialny
Teva Pharmaceuticals Polska Sp. z o.o.
Konsultacja z e-receptą Konsultacja z Receptą Konsultacja z e-receptą

Nebbud - podstawowe informacje o leku:

Nebbud to specjalistyczna zawiesina do nebulizacji, która zawiera 0,25 mg budezonidu w 1 ml. Budezonid to lek z grupy glikokortykosteroidów, który jest stosowany w celu zmniejszenia obrzęku dróg oddechowych w przypadku astmy. Nebbud jest szczególnie skuteczny w przypadkach, gdy stosowanie inhalatorów ciśnieniowych z dozownikiem lub inhalatorów proszkowych nie przynosi oczekiwanych efektów lub jest niewskazane. Lek Nebbud jest również stosowany u niemowląt i dzieci z pseudokrupem, czyli ostrym zapaleniem krtani (laryngitis acuta). W przypadku zaostrzenia przewlekłej obturacyjnej choroby płuc (POChP), stosowanie budezonidu w postaci zawiesiny do nebulizacji jest uzasadnione i skuteczne. POChP to przewlekła choroba płuc, która powoduje duszność i kaszel. Dzięki Nebbud możesz skutecznie leczyć astmę oskrzelową u pacjentów, u których stosowanie innych inhalatorów nie przynosi oczekiwanych efektów. Lek ten jest również skuteczny w przypadku pseudokrupu u niemowląt i dzieci oraz zaostrzenia przewlekłej obturacyjnej choroby płuc.

Wskazania do stosowania:

Nebbud w postaci zawiesiny do nebulizacji wskazany jest do stosowania:

  • u pacjentów z astmą oskrzelową, u których stosowanie inhalatorów ciśnieniowych z dozownikiem lub inhalatorów proszkowych nie powoduje wystarczającego działania bądź jest niewskazane,
  • u niemowląt i dzieci z pseudokrupem czyli ostrym zapaleniem krtani (laryngitis acuta),
  • w leczeniu zaostrzenia przewlekłej obturacyjnej choroby płuc (POChP), w przypadku gdy stosowanie budezonidu w postaci zawiesiny do nebulizacji jest uzasadnione.

Pliki do pobrania

Nebbud  - ulotka (pdf) Pobierz separator download Nebbud  - ChPL (Charakterystyka Produktu Leczniczego) Pobierz separator download

Artykuły, które mogą Cię zainteresować:

więcej więcej

Znajdź specjalistę w swojej okolicy

Miasto
search
search
Warszawa
Wrocław
Poznań
Kraków
Łódź
Katowice
Gdańsk
Szczecin
Opole
Rzeszów
Bydgoszcz
Lublin
Gorzów Wielkopolski
Białystok
Kielce
Olsztyn
Specjaliści
search
search
Schorzenia
search
search
Usługi
search
search
Powyższe informacje mają tylko i wyłącznie charakter poglądowy. Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.
e-Recepta Przeziębienie Znajdź lekarza L4 L4 baza leków e-Recepta