Finapil

Nazwa Produktu Leczniczego
Finapil
Nazwa powszechnie stosowana
Finasteridum
Postać farmaceutyczna
Tabletki powlekane
Substancja czynna
Finasteridum 1 mg
Podmiot odpowiedzialny
Sun-Farm Sp. z o.o.
Konsultacja z e-receptą Konsultacja z Receptą Konsultacja z e-receptą

Finapil - podstawowe informacje o leku:

Finapil to lek w postaci tabletek powlekanych, który zawiera finasteryd jako substancję czynną. Finasteryd działa poprzez hamowanie aktywności 5α-reduktazy typu II, enzymu odpowiedzialnego za metabolizm testosteronu. U mężczyzn z łysieniem androgenowym, finasteryd zmniejsza stężenie produktu przemiany testosteronu, który jest odpowiedzialny za łysienie typu męskiego. Lek hamuje proces miniaturyzacji mieszków włosowych na głowie, co prowadzi do odwrócenia procesu łysienia. Najlepsze efekty leczenia uzyskuje się u mężczyzn z łagodnym lub umiarkowanym stopniem utraty włosów. Należy pamiętać, że Finapil nie jest przeznaczony do stosowania u kobiet, dzieci i młodzieży. Lek jest wskazany jedynie w leczeniu łysienia androgenowego u mężczyzn, którzy chcą zwiększyć wzrost włosów i zapobiec ich dalszej utracie.

Wskazania do stosowania:

Produkt leczniczy Finapil jest wskazany w leczeniu łysienia typu męskiego u mężczyzn (łysienie androgenowe), w celu zwiększenia wzrostu włosów i zapobiegania ich dalszej utracie.

Produkt leczniczy Finapil nie jest przeznaczony do stosowania u kobiet, dzieci i młodzieży.

Pliki do pobrania

Finapil  - ulotka (pdf) Pobierz separator download Finapil  - ChPL (Charakterystyka Produktu Leczniczego) Pobierz separator download

Artykuły, które mogą Cię zainteresować:

więcej więcej

Znajdź specjalistę w swojej okolicy

Miasto
search
search
Warszawa
Wrocław
Poznań
Kraków
Łódź
Katowice
Gdańsk
Szczecin
Opole
Rzeszów
Bydgoszcz
Lublin
Gorzów Wielkopolski
Białystok
Kielce
Olsztyn
Specjaliści
search
search
Schorzenia
search
search
Usługi
search
search
Powyższe informacje mają tylko i wyłącznie charakter poglądowy. Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.
e-Recepta Przeziębienie Znajdź lekarza L4 L4 baza leków e-Recepta