2022-07-15

W jakim kierunku zrobić badania w związku z napięciami mięśni w nocy?

Mam 22 lata i następujący problem. Od jakiegoś czasu zdarzają mi się takie noce, że nie mogę zasnąć, bo czuję ogromne napięcie mięśni w całym ciele. Muszę wtedy się rozciągać i wykonywać szybkie ruchy, nie mogę leżeć. Jest to strasznie irytujące, ponieważ czasami wracam bardzo zmęczona po całym dniu pracy i próbuję spać, ale nie mogę przez to odczucie, a rozciąganie nic nie daje ponieważ za chwilę znów to czuję. Dodatkowo od jakiegoś czasu nie mogę się skupić. Kiedy ktoś coś do mnie mówi potrafię w połowie jego zdania zapomnieć o czym mówił i całkowicie się rozproszyć. Zapominam również bardzo dużo rzeczy, jestem rozdrażniona i zmęczona, nawet jeżeli spałam całą noc i nie robiłam nic w ciągu dnia. Przez to całkowicie spada moja produktywność, bo czuję się zbyt zmęczona, żeby cokolwiek zrobić. Czuję lęk i mam mocne wahania nastrojów. Czy te objawy mogą być połączone w jakiś sposób z napięciem mięśni w nocy? Mam również zespół niespokojnych nóg, ale mam go od lat i nie wiem czy mógł się przenieść aż tak bardzo na całe ciało. Co to może być i w jakim kierunku zrobić badania?

Proponuje udać się do lekarza POZ/internisty celem uzyskania skierowań na niezbędne badania do odbycia konsultacji u spec. neurologii
Wskazana wizyta stacjonarna u lekarza (lek.rodzinny, internista), który po przeprowadzeniu bad.fizykalnego i uzupełnieniu wywiadu zleci niezbędna badania diagnostyczne.
konieczna wizyta stacjonarna u lekarza POZ, który po przeprowadzeniu bad.fizykalnego i uzupełnieniu wywiadu zleci niezbędna badania diagnostyczne.
Znajdź specjalistę w twojej okolicy
Neurolog w Bielsku-Białej Neurolog w Katowicach Neurolog w Warszawie Neurolog w Dąbrowie Górniczej Internista w Katowicach Internista w Dąbrowie Górniczej Internista w Bielsku-Białej Internista w Warszawie

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
5995
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
15695
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+141
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi
e-Recepta Przeziębienie e-Recepta Znajdź lek L4 L4