W jakim kierunku zrobić badania w związku z napięciami mięśni w nocy?

Mam 22 lata i następujący problem. Od jakiegoś czasu zdarzają mi się takie noce, że nie mogę zasnąć, bo czuję ogromne napięcie mięśni w całym ciele. Muszę wtedy się rozciągać i wykonywać szybkie ruchy, nie mogę leżeć. Jest to strasznie irytujące, ponieważ czasami wracam bardzo zmęczona po całym dniu pracy i próbuję spać, ale nie mogę przez to odczucie, a rozciąganie nic nie daje ponieważ za chwilę znów to czuję. Dodatkowo od jakiegoś czasu nie mogę się skupić. Kiedy ktoś coś do mnie mówi potrafię w połowie jego zdania zapomnieć o czym mówił i całkowicie się rozproszyć. Zapominam również bardzo dużo rzeczy, jestem rozdrażniona i zmęczona, nawet jeżeli spałam całą noc i nie robiłam nic w ciągu dnia. Przez to całkowicie spada moja produktywność, bo czuję się zbyt zmęczona, żeby cokolwiek zrobić. Czuję lęk i mam mocne wahania nastrojów. Czy te objawy mogą być połączone w jakiś sposób z napięciem mięśni w nocy? Mam również zespół niespokojnych nóg, ale mam go od lat i nie wiem czy mógł się przenieść aż tak bardzo na całe ciało. Co to może być i w jakim kierunku zrobić badania?

Proponuje udać się do lekarza POZ/internisty celem uzyskania skierowań na niezbędne badania do odbycia konsultacji u spec. neurologii
Wskazana wizyta stacjonarna u lekarza (lek.rodzinny, internista), który po przeprowadzeniu bad.fizykalnego i uzupełnieniu wywiadu zleci niezbędna badania diagnostyczne.
konieczna wizyta stacjonarna u lekarza POZ, który po przeprowadzeniu bad.fizykalnego i uzupełnieniu wywiadu zleci niezbędna badania diagnostyczne.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
3566
Pytań zadanych
przez pacjentów
8533
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

100
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi