2022-10-07

W jakich sytuacjach jodek potasu jest niewskazany?

Czy w przypadku katastrofy nuklearnej, 11-letnie dziecko z chorobą Hashimoto może przyjąć jodek potasu? Jeśli nie, to jak je ochronić?

Jodek potasu który trafia do Przychodni i innych miejsc w Polsce ma wskazania do stosowania w razie konfliktu atomowego - zapraszam na konsultacje, w razie potrzeby wytłumaczę dokładnie wytyczne postępowania - specjalista medycyny rodzinnej lekarz Jakub Woźniak
Odpowiedz na Pani pytanie wymaga szerszej wiedzy w zakresie aktualnych wyników badań dziecka. Proszę omówić tę kwestię z endokrynologiem prowadzącym leczenie po wykonaniu bieżących badań hormonalnych.
Wskazane omówienie zagadnienia z lekarzem endokrynologiem prowadzącym leczenie dziecka.
Podanie jodku potasu jest wskazane w sytuacji zagrożenia nuklearnego. W tej konkretnej sytuacji na pewno pojawią się ogólnopolskie wytyczne medyczne co do spożycia dawek dla dzieci i dla dorosłych.
Na podstawie wyników badań decyzję powinien podjąć endokrynolog prowadzący.
Wskazane omówienie zagadnienia z lekarzem endokrynologiem prowadzącym leczenie dziecka.
Znajdź specjalistę w twojej okolicy
Endokrynolog w Warszawie Pediatra w Warszawie Endokrynolog w Krakowie Endokrynolog w Bielsku-Białej Internista w Bielsku-Białej Endokrynolog w Dąbrowie Górniczej Endokrynolog w Katowicach Internista w Dąbrowie Górniczej

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
5979
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
15664
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+140
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi
e-Recepta Przeziębienie e-Recepta Znajdź lek L4 L4