2021-01-12

Skurcze i drgania łydki przy cukrzycy. Jak im zaradzić?

Od 12 lat choruję na cukrzycę typu 2. Mam 58 lat. Od pewnego czasu zauważyłem u siebie mimowolne drganie łydki. Wizualnie wygląda to jakby w łydce na okrągło chodziły jakieś stworzonka. Czy to efekt neuropatii nerwów obwodowych, czy może niedobór jakiś mikroelementów? Poza tym dokuczliwe skurcze tej samej łydki, o dziwo tylko jednej. Tętno w tej nodze wyczuwalne jak u konia. Potrzebna rada co z tym fantem mogę zrobić.
Potrzeba zebrać więcej informacji, ale skoro "tętno jak u konia" to stawiałbym na "niedobór mikroelementów".
W pierwszej kolejności należy wykluczyć zaburzenia elektrolitowe
Warto zacząć od oznaczenia elektrolitów. Niemniej dolegliwości mogą być również na tle neuropatii cukrzycowej.
Znajdź specjalistę w twojej okolicy
Cukrzyca w Warszawie Cukrzyca w Krakowie Cukrzyca w Bielsku-Białej Cukrzyca w Dąbrowie Górniczej Cukrzyca w Katowicach Cukrzyca w Częstochowie Cukrzyca w Poznaniu Cukrzyca w Gliwicach

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
5516
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
14760
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+125
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi
e-Recepta e‑Recepta L4 L4 Tabletka po Przeziębienie