Skurcze i drgania łydki przy cukrzycy. Jak im zaradzić?

Od 12 lat choruję na cukrzycę typu 2. Mam 58 lat. Od pewnego czasu zauważyłem u siebie mimowolne drganie łydki. Wizualnie wygląda to jakby w łydce na okrągło chodziły jakieś stworzonka. Czy to efekt neuropatii nerwów obwodowych, czy może niedobór jakiś mikroelementów? Poza tym dokuczliwe skurcze tej samej łydki, o dziwo tylko jednej. Tętno w tej nodze wyczuwalne jak u konia. Potrzebna rada co z tym fantem mogę zrobić.
Potrzeba zebrać więcej informacji, ale skoro "tętno jak u konia" to stawiałbym na "niedobór mikroelementów".
W pierwszej kolejności należy wykluczyć zaburzenia elektrolitowe
Warto zacząć od oznaczenia elektrolitów. Niemniej dolegliwości mogą być również na tle neuropatii cukrzycowej.
zbadac poziom magnezu i potasu
Zalecana konsultacja neurologiczna.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
2786
Pytań zadanych
przez pacjentów
6961
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

79
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi