2023-12-01

Poczekać jeszcze trochę na miesiączkę czy zgłosić się do lekarza?

5 miesięcy temu odstawiłam tabletki antykoncepcyjne. Potem okres pojawiał się w miarę regularnie co 32-35 dni. Teraz jednak czekam na okres już prawie tydzień (licząc 32-dniowy cykl, który miałam najczęściej) Test ciążowy wyszedł negatywny. 

nalezy sie zglosic do lekarza ginekolog.
Dzień dobry,

Po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych, może upłynąć pewien czas, zanim cykl menstruacyjny całkowicie się unormuje i powróci do swojego naturalnego rytmu. Wahania długości cyklu, które Pani opisuje, mogą być całkowicie normalne, szczególnie w pierwszych miesiącach po zaprzestaniu stosowania antykoncepcji hormonalnej. Negatywny wynik testu ciążowego dodatkowo sugeruje, że opóźnienie miesiączki prawdopodobnie nie jest spowodowane ciążą.

Jednakże, jeśli Pani cykl zwykle charakteryzował się większą regularnością, a teraz obserwuje Pani znaczące opóźnienie, może to być dobry powód, aby skonsultować się z lekarzem. Szczególnie jeśli towarzyszą temu inne niepokojące objawy, takie jak bóle brzucha, zmiany w charakterze wydzieliny z pochwy, czy też jeżeli ma Pani jakiekolwiek inne obawy dotyczące swojego zdrowia reprodukcyjnego.

Wizyta u ginekologa pozwoli na przeprowadzenie odpowiednich badań i ocenę stanu zdrowia, aby wykluczyć ewentualne problemy, takie jak zaburzenia hormonalne, które mogą wpływać na regularność cykli. Lekarz może również zaoferować porady dotyczące sposobów na wspieranie naturalnej równowagi i zdrowia reprodukcyjnego.

Proszę pamiętać, że regularne konsultacje ginekologiczne są ważne dla utrzymania dobrego zdrowia i samopoczucia, zwłaszcza po zmianie metody antykoncepcyjnej. Dlatego, nawet jeśli obecne opóźnienie okresu okaże się być jedynie chwilową anomalią, regularne wizyty u ginekologa pozwalają na lepsze monitorowanie i dbanie o zdrowie reprodukcyjne.

Pozdrawiam serdecznie,
dr n. med. Łukasz Blukacz
Znajdź specjalistę w twojej okolicy
Ginekolog w Warszawie Ginekolog w Katowicach Ginekolog w Dąbrowie Górniczej Ginekolog w Bielsku-Białej Ginekolog w Krakowie Ginekolog w Częstochowie Ginekolog w Gliwicach Ginekolog w Łodzi

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
5995
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
15695
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+141
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi
e-Recepta Przeziębienie e-Recepta Znajdź lek L4 L4