Lek przeciwzakrzepowy a alkohol

Dostałem dzisiaj u ortopedy receptę na lek przeciwzakrzepowy. Dostałem również skierowanie do szpitala, na dokładne przebadanie, gdyż doktor dzisiaj wypisał mi lek na podstawie „podejrzenia”. Moje pytanie to: 24 stycznia, będę miał 18 urodziny znajomego, na którym zamierzałem wypić jednorazowo większa ilość alkoholu, czy mogą wystąpić jakieś powikłania jeśli jest to tylko jednorazowa większa dawka? Drugie to, dzisiaj wziąłem pierwsza tabletkę, czy jest opcja, żeby przerwać leczenie i wznowić je po urodzinach znajomego? Czy dzisiejsza już jedna tabletka będzie miała niekorzystny wpływ na spożycie tej większej dawki alkoholu?

Brak odpowiedzi

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
2746
Pytań zadanych
przez pacjentów
6943
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

79
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi