Jakie warunki muszę spełnić aby osadzić mostek w miejscu po wyrwanym zębie

Mam kłopot w postaci braku zębów z przodu (2x jedynki i 1x dwójka), z czego jedynka jest już wyrwana, a dwa pozostałe to same korzenie. Planuję założyć mostek/koronkę, lecz na ten krok mogę dopiero zdecydować się dopiero za 5 miesiecy. Moje pytanie brzmi następująco, czy lepiej udać się do dentysty i usunąć oba korzenie teraz czy odczekać z miesiąc? Póki co nic złego nic się nie dzieje z zębami (mówię o zbierającej ropie czy bólu). Chciałem zapytać również o miejsce gdzie już od około 6 miesięcy nie mam zęba - czy jest jeszcze szansa, że będę mógł osadzić tam mostek (śrubę mocującą) czy już za późno?

Proszę zgłosić się do stomatologa, który oceni aktualny stan, wyjaśni wątpliwości i ukierunkuje dalsze postępowanie.
Znajdź specjalistę w twojej okolicy
Stomatolog w Warszawie Stomatolog w Dąbrowie Górniczej Stomatolog w Katowicach Stomatolog w Bielsku-Białej Stomatolog w Gliwicach Stomatolog w Krakowie Stomatolog w Gdańsku Stomatolog w Częstochowie

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
3911
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
10049
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+105
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi