Jakie warunki muszę spełnić aby osadzić mostek w miejscu po wyrwanym zębie

Mam kłopot w postaci braku zębów z przodu (2x jedynki i 1x dwójka), z czego jedynka jest już wyrwana, a dwa pozostałe to same korzenie. Planuję założyć mostek/koronkę, lecz na ten krok mogę dopiero zdecydować się dopiero za 5 miesiecy. Moje pytanie brzmi następująco, czy lepiej udać się do dentysty i usunąć oba korzenie teraz czy odczekać z miesiąc? Póki co nic złego nic się nie dzieje z zębami (mówię o zbierającej ropie czy bólu). Chciałem zapytać również o miejsce gdzie już od około 6 miesięcy nie mam zęba - czy jest jeszcze szansa, że będę mógł osadzić tam mostek (śrubę mocującą) czy już za późno?

zalecam konsultacje ze stomatologiem
Proszę zgłosić się do stomatologa, który oceni aktualny stan, wyjaśni wątpliwości i ukierunkuje dalsze postępowanie.
stomatolog po zbadaniu uzębienia powie co zrobić

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
3435
Pytań zadanych
przez pacjentów
8282
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

97
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi