2022-04-18

Jaki lekarz może się zająć napadami płaczu u dziecka?

Od miesiąca mój obecnie półroczny syn miewa ataki histerii, napady płaczu i krzyku. Rozwija się dobrze, wcześniej myślałam, że płacze, bo może go brzuszek boli, gdyż zaczęłam rozszerzać mu dietę, więc po 2 tygodniach przestałam, ale ataki histerii nie ustały. Nie ma dnia, żeby się nie darł (bo to nie jest tylko płacz on się drze jakbym mu wyrządziła straszną krzywdę). Potrafi leżeć i się bawić, gaworzy i śmieje się, a nagle tak po prostu zaczyna marudzić, marudzenie przeradza się w krzyk, płacz, robi się sztywny i cały czerwony (potrafi tak ponad godzinę). Ciężko mi go uspokoić, tulenie, całowanie, mówienie nic nie pomaga. Takie ataki występują czasami tylko raz dziennie, a czasami trwają cały dzień (czyli ma drzemkę i z drzemki wybudza się już z krzykiem, płacze do następnej drzemki). Chcę iść z nim do lekarza, bo wydaje mi się, że to nie jest normalne, ale mąż twierdzi, że przyzwyczaiłam go do noszenia. Proszę o jakąś radę do jakiego lekarza się z nim udać?

Dziecko w tym wieku reaguje płaczem przede wszystkim na ból, głód czy inny dyskomfort. Jeśli napady płaczu są spontaniczne i pozornie niczym niesprowokowane to bezwzględnie należy to skonsultować z lekarzem pediatrą.
Znajdź specjalistę w twojej okolicy
Pediatra w Warszawie Pediatra w Dąbrowie Górniczej Pediatra w Katowicach Pediatra w Bielsku-Białej Pediatra we Wrocławiu Pediatra w Gliwicach Pediatra w Krakowie Pediatra w Poznaniu

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
5045
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
13861
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+120
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi
e-Recepta e‑Recepta L4 L4 Tabletka po Zdrowie A-Z Zdrowie A-Z