Jaki lekarz może się zająć napadami płaczu u dziecka?

Od miesiąca mój obecnie półroczny syn miewa ataki histerii, napady płaczu i krzyku. Rozwija się dobrze, wcześniej myślałam, że płacze, bo może go brzuszek boli, gdyż zaczęłam rozszerzać mu dietę, więc po 2 tygodniach przestałam, ale ataki histerii nie ustały. Nie ma dnia, żeby się nie darł (bo to nie jest tylko płacz on się drze jakbym mu wyrządziła straszną krzywdę). Potrafi leżeć i się bawić, gaworzy i śmieje się, a nagle tak po prostu zaczyna marudzić, marudzenie przeradza się w krzyk, płacz, robi się sztywny i cały czerwony (potrafi tak ponad godzinę). Ciężko mi go uspokoić, tulenie, całowanie, mówienie nic nie pomaga. Takie ataki występują czasami tylko raz dziennie, a czasami trwają cały dzień (czyli ma drzemkę i z drzemki wybudza się już z krzykiem, płacze do następnej drzemki). Chcę iść z nim do lekarza, bo wydaje mi się, że to nie jest normalne, ale mąż twierdzi, że przyzwyczaiłam go do noszenia. Proszę o jakąś radę do jakiego lekarza się z nim udać?

Dziecko w tym wieku reaguje płaczem przede wszystkim na ból, głód czy inny dyskomfort. Jeśli napady płaczu są spontaniczne i pozornie niczym niesprowokowane to bezwzględnie należy to skonsultować z lekarzem pediatrą.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
3446
Pytań zadanych
przez pacjentów
8299
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

97
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi