2023-11-16

Jak właściwie postąpić w tej sytuacji?

Jestem w 3 tygodniu przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych, ostatni dzień, jutro powinnam zacząć przyjmować placebo. Niestety 17 dnia zapomniałam przyjąć tabletki i zrobiłam to po około 16h, następnego dnia, jeszcze przed punktualnym przyjęciem kolejnej tabletki. Pierwszy raz zdarzyła mi się taka sytuacja, a antykoncepcję stosuje od ponad 2 lat, regularnie i punktualnie, bardzo tego pilnuje. Ulotka mówi, aby zacząć przyjmować nowe opakowanie tabletek bez robienia przerwy na tabletki placebo. Bardzo chciałabym tego uniknąć i muszę wiedzieć, czy dojdzie do owulacji jeśli zrobię 7-dniowa przerwę na placebo, czy po prostu obniży się skuteczność antykoncepcji o np. 20%. 

Znajdź specjalistę w twojej okolicy
Ginekolog w Warszawie Ginekolog w Dąbrowie Górniczej Ginekolog w Katowicach Ginekolog w Bielsku-Białej Ginekolog w Krakowie Ginekolog w Gliwicach Ginekolog w Częstochowie Ginekolog w Łodzi

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
6000
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
15723
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+141
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi
e-Recepta Przeziębienie e-Recepta Znajdź lek L4 L4