Jak rozpoznać czy jestem w ciąży?

Ostatnią miesiączkę miałam 1 marca, na testach ciążowych nic mi nie wychodzi. Wizytę u lekarza mam dopiero 11 maja. Jak mogę sama sprawdzić czy jestem w ciąży - zauważyłam na razie, że mam większy brzuch.

Testy ciążowe na tym etapie dawać już powinny miarodajny wynik. W razie wątpliwości można oznaczyć laboratoryjnie stężenie gonadotropiny kosmówkowej we krwi z racji na wyższą czułość tego badania w porównaniu do standardowych testów ciążowych.
Utrzymujący się brak miesiączki pomimo negatywnych testów ciążowych wymagać jednak może konsultacji ginekologicznej z badaniem ultrasonograficznym celem wykluczenia innych przyczyn.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
3435
Pytań zadanych
przez pacjentów
8282
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

97
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi