2023-12-01

Jak prawidłowo postąpić w tej sytuacji?

Przyjmuje tabletki antykoncepcyjne, przez pomyłkę wzięłam dwie tabletki tego samego dnia. Czy teraz mogę ominąć jedna brakującą tabletkę, czy muszę zażyć kolejna z blistra?

Dzień dobry,

Przyjęcie dwóch tabletek antykoncepcyjnych tego samego dnia jest sytuacją, która może zdarzyć się przez pomyłkę. W takim przypadku, zaleca się kontynuowanie przyjmowania pozostałych tabletek z opakowania zgodnie z planem, bez pomijania dnia. Oznacza to, że następnego dnia należy wziąć kolejną tabletkę, jak gdyby do pomyłki nie doszło, kontynuując przyjmowanie pozostałych tabletek aż do zakończenia blistra.

To podejście może skrócić cykl przyjmowania tabletek o jeden dzień, co oznacza, że nowy blister należy rozpocząć dzień wcześniej niż zwykle. Warto jednak pamiętać, że w zależności od rodzaju stosowanej antykoncepcji i indywidualnych okoliczności, mogą być zalecane różne postępowania.

Proszę pamiętać, aby skonsultować się z lekarzem ginekologiem w celu uzyskania dokładnych wskazówek dotyczących postępowania po takim zdarzeniu. Lekarz może udzielić Pani spersonalizowanych zaleceń, uwzględniając rodzaj przyjmowanej antykoncepcji oraz Pani indywidualną sytuację zdrowotną.

Ważne jest, aby w przyszłości starać się unikać podobnych pomyłek, ponieważ regularność i prawidłowość przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych są kluczowe dla zachowania ich wysokiej skuteczności. W razie jakichkolwiek wątpliwości dotyczących antykoncepcji, proszę nie zwlekać z wizytą u specjalisty.

Pozdrawiam serdecznie,
dr n. med. Łukasz Blukacz
Znajdź specjalistę w twojej okolicy
Ginekolog w Warszawie Ginekolog w Dąbrowie Górniczej Ginekolog w Katowicach Ginekolog w Bielsku-Białej Ginekolog w Krakowie Ginekolog w Częstochowie Ginekolog w Gliwicach Ginekolog w Łodzi

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
5995
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
15695
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+141
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi
e-Recepta Przeziębienie e-Recepta Znajdź lek L4 L4