2023-10-29

Jak postąpić w tej sytuacji?

Chciałabym skierować swoje pytanie dotyczące stosowania antykoncepcji, tabletki stosuje już od ponad roku akurat kiedy miałam wyjechać na urlop wypadała przerwa 7-dniowa więc aby przesunąć krwawienie z odstawienia tabletek, zaczęłam stosować kolejny blister po kilku dni od stosunku pojawiło się krwawienie. Nie wiem, co teraz mam robić czy mam wziąć blister do końca i potem zrobić przerwę i stosować według zaleceń ginekologa?

należy skonsultować to z ginekologiem prowadzącym.
Należy się zglosic do lekarza ginekologa
Proszę rozpoczęty blister wziąć do końca a potem zgodnie z zaleceniami zrobić przerwę. Nie zawsze udaje się przesunąć krwawienie z odstawienia. Z drugiej strony jeśli krwawienie miało ścisłą korelację czasową ze współżyciem mogło wcale nie być krwawieniem z odstawienia a okołourazowym. W tym przypadku należy wykonać badanie ginekologiczne. Pozdrawiam.
Znajdź specjalistę w twojej okolicy
Ginekolog w Dąbrowie Górniczej Ginekolog w Katowicach Ginekolog w Krakowie Ginekolog w Bielsku-Białej Ginekolog w Warszawie Ginekolog w Gdańsku Ginekolog w Łodzi Ginekolog w Rzeszowie

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
5929
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
15586
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+137
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi
e-Recepta Przeziębienie e-Recepta Znajdź lek L4 L4