2023-12-26

Działanie tabletki dzień po na późniejsze miesiączki.

Miałam stosunek 19 września gdzie wzięłam tabletkę dzień po, dostałam miesiączkę 5 dni przed terminem. Potem miałam stosunek 16 października z zabezpieczeniem w dniu 4 listopada zrobiłam beta hcg z krwi wyszło ≤0,100 robiłam testy ciążowe płytkowe, wychodziły negatywne. Miesiączki po wzięciu tabletki trochę mi się rozregulowały, od ostatniej miesiączki dostałam po 19 dniach. Czuję się wzdęta, opuchnięta tylko w czasie miesiączki jest dobrze, a po niej wracają objawy. Ponadto od 2 tygodni czuję lekkie pieczenie. Mam 47 lat i nie chce mieć dzieci, dlatego zażyłam tabletkę dzień po.

Dzień dobry, zastosowanie tabletki „dzień po” może wpłynąć na cykl miesiączkowy, powodując jego nieregularność lub zmianę terminu następnej miesiączki. To całkiem normalne, że po zażyciu takiej tabletki występują różne reakcje organizmu, w tym przesunięcie terminu miesiączki czy nieregularności w kolejnych cyklach.

Objawy, które Pani opisuje, mogą być wynikiem wahania poziomu hormonów po zażyciu tabletki „dzień po”, ale biorąc pod uwagę Pani wiek, mogą także sygnalizować początek okresu przekwitania (menopauzy), który również może prowadzić do nieregularnych miesiączek oraz objawów takich jak wzdęcia czy uczucie pieczenia.

Bardzo dobrze, że wynik badania beta-hCG oraz testy ciążowe wyszły negatywne, co wskazuje na brak ciąży. Jednakże, ze względu na Pani wiek i doświadczane objawy, zalecam konsultację z ginekologiem. Specjalista może zaproponować wykonanie dodatkowych badań, które pomogą wyjaśnić przyczynę nieregularności cyklu oraz innych dolegliwości. Proszę również pamiętać o regularnym wykonywaniu badań profilaktycznych, w tym badań piersi oraz cytologii, które są ważne w każdym wieku, a szczególnie w okresie okołomenopauzalnym.
Znajdź specjalistę w twojej okolicy
Ciąża w Dąbrowie Górniczej Ciąża w Warszawie Ginekolog w Warszawie Ciąża w Bielsku-Białej Ciąża w Krakowie Ciąża w Gliwicach Ciąża w Częstochowie Ginekolog w Dąbrowie Górniczej

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
5995
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
15695
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+141
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi
e-Recepta Przeziębienie e-Recepta Znajdź lek L4 L4