2023-11-05

Dlaczego już od ponad roku czuję pełny odbyt oraz niecała się wypróżniam?

Czuję także uczucie parcia na stolec i nie wiem, co może być tego przyczyną i jestem bardzo często wzdęta. Byłam z tym u lekarza, czyli u gastroenterologa i w ogóle mi nie pomógł i także dał mi złą diagnozę.

Wskazane wykonanie badań diagnostycznych, np. usg jamy brzusznej, tomograf lub kolonoskopia.
Uczucie niepełnego wypróżnienia może występować w wielu schorzeniach m.in. hemoroidach, zaparciach (nieodpowiednia dieta ze zbyt małą ilością błonnika i płynów), guzach czy zespole jelita drażliwego. W pierwszej kolejności należy wykonać badanie per rectum i ewentualnie recto- lub kolonoskopię. Wszystko to leży w kompetencjach lekarza rodzinnego do którego należy się udać.
Należy się zgłosić do gastroenterologa na badanie.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
5995
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
15695
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+141
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi
e-Recepta Przeziębienie e-Recepta Znajdź lek L4 L4