2023-12-01

Czym może być to spowodowane?

Jestem w 15+1 tc, od dwóch dni odczuwam w środku pochwy takie pulsowanie, wibrowanie. Wizytę u ginekologa mam dopiero za 2 tygodnie.

Dzień dobry,

Odczuwane przez Panią pulsowanie czy wibrowanie w środku pochwy w 15. tygodniu ciąży może być zjawiskiem związanym z różnymi fizjologicznymi zmianami zachodzącymi w organizmie w czasie ciąży. Wzrost przepływu krwi do miednicy mniejszej, który jest naturalnym procesem mającym na celu wsparcie prawidłowego rozwoju ciąży, może czasami prowadzić do takich odczuć. Zwiększony przepływ krwi stymuluje naczynia krwionośne, co może być odczuwane jako pulsowanie lub wibrowanie.

Chociaż zazwyczaj jest to zjawisko niegroźne i może być postrzegane jako część normalnych doświadczeń ciążowych, ważne jest, aby każdy nowy lub niepokojący objaw został skonsultowany z lekarzem prowadzącym. Szczególnie że w czasie ciąży organizm kobiety przechodzi wiele zmian, a każda niepokojąca sytuacja wymaga uwagi.

Skoro Pani wizyta u ginekologa jest zaplanowana za 2 tygodnie, a objawy nie są intensywne ani nie towarzyszą im inne niepokojące sygnały (takie jak ból, krwawienie, czy wyciek płynu z pochwy), może Pani poczekać do zaplanowanej wizyty. Jednakże, jeśli objawy nasilą się lub pojawią się dodatkowe niepokojące symptomy, zalecam wcześniejsze skonsultowanie się z lekarzem lub udanie się do najbliższego oddziału ginekologiczno-położniczego.

Proszę pamiętać, że opieka nad Panią i rozwijającym się dzieckiem jest priorytetem, a każda niepewność związana ze zdrowiem w ciąży warto jest wyjaśnić z profesjonalistą.

Z poważaniem,
dr n. med. Łukasz Blukacz
Znajdź specjalistę w twojej okolicy
Ciąża w Dąbrowie Górniczej Ciąża w Warszawie Ginekolog w Warszawie Ciąża w Bielsku-Białej Ciąża w Krakowie Ciąża w Częstochowie Ciąża w Gliwicach Ginekolog w Katowicach

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
5995
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
15695
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+141
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi
e-Recepta Przeziębienie e-Recepta Znajdź lek L4 L4