2023-12-17

Czy z tego powodu ochrona może zostać zmniejszona?

Mam pytanie do plastrów antykoncepcyjnych, a mianowicie zmieniam plaster zawsze w czwartek o godzinie 22, tym razem zaspałam i zmieniłam go o 6 rano w piątek. 

Wskazane regularne naklejanie plastra , ochrona działa po kolejnym zastosowaniu leku.
Dzień dobry,

Opóźnienie w zmianie plastra antykoncepcyjnego o kilka godzin, jak w Pani przypadku (zmiana z czwartku o 22:00 na piątek o 6:00 rano), zazwyczaj nie powinno znacząco wpływać na skuteczność antykoncepcji. Większość wytycznych dotyczących plastra antykoncepcyjnego wskazuje, że niewielkie opóźnienia w aplikacji nowego plastra nie powinny znacząco zmniejszać ochrony antykoncepcyjnej.

Jednakże, zawsze najlepiej jest dokładnie przestrzegać instrukcji producenta plastra oraz zaleceń lekarza. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości, zalecam skonsultowanie się z lekarzem, który może udzielić dokładniejszych informacji na temat konkretnego produktu, którego Pani używa. W instrukcji dołączonej do opakowania plastra powinny być również zawarte informacje dotyczące postępowania w przypadku opóźnienia w zmianie plastra.

Jeśli opóźnienie w aplikacji plastra jest znaczące lub jeśli zdarzy się to częściej, może to wpłynąć na skuteczność antykoncepcji. W takich sytuacjach, zaleca się dodatkowe metody zabezpieczenia, na przykład użycie prezerwatywy, przez pewien czas określony w instrukcji plastra.

Proszę pamiętać, że regularne stosowanie antykoncepcji zgodnie z zaleceniami jest kluczowe dla zachowania jej wysokiej skuteczności. Proszę rozważyć ustawienie przypomnienia lub alarmu, który pomoże Pani pamiętać o regularnej zmianie plastra.
Znajdź specjalistę w twojej okolicy
Ginekolog w Warszawie Ginekolog w Dąbrowie Górniczej Ginekolog w Katowicach Ginekolog w Bielsku-Białej Ginekolog w Krakowie Ginekolog w Gliwicach Ginekolog w Częstochowie Ginekolog w Łodzi

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
6000
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
15723
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+141
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi
e-Recepta Przeziębienie e-Recepta Znajdź lek L4 L4